Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti koondis sai jäähoki MM-il esimese võidu

Läti jäähokikoondis
Läti jäähokikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Läti jäähokikoondis teenis Venemaal peetaval MM-turniiril esimese võidu, kui alistas Kasahstani 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

Nikita Ivanov viis juba viiendal minutil kasahhid ette, aga teisel perioodil viigistas Kaspars Daugavins ja 5.11 enne lõppu viskas Maris Bicevskis lõunanaabrite võidutabamuse.

Tabeliseis A-grupis: 1. Tšehhi 14 punkti (5-st mängust), 2. Venemaa 12 (5), 3. Rootsi 11 (5), 4. Šveits 7 (5), 5. Taani 6 (5), 6. Läti 6 (6), 7. Norra 5 (5), 8. Kasahstan 2 (6).

B-grupis jätkab puhaste paberitega Kanada, kes alistas Slovakkia 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) ja tagas koha veerandfinaalis. Derick Brassard viskas võitjate kasuks värava ja andis resultatiivse söödu.

Tabeliseis B-grupis: 1. Kanada 15 (5), 2. Soome 15 (5), 3. USA 9 (5), 4. Saksamaa 7 (5), 5. Slovakkia 6 (5), 6. Prantsusmaa 5 (5), 7. Ungari 3 (6), 8. Valgevene 3 (6).

A-grupist on koha kaheksa hulgas kindlustanud Tšehhi ja Venemaa ning B-grupis Kanada ja Soome.