Siimar ja Malõgina jõudsid Eestis toimuval tenniseturniiril veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Mattias Siimar
Mattias Siimar Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Kolmapäevane võistluspäev Merko Estonian Openil pakkus põnevaid lahinguid, kuid eestlastest jäid konkurentsi vähesed: üksikmängu veerandfinaali jõudsid Mattias Siimar ja Elena Malõgina ning paarismängus poolfinaali Katriin Saar / Saara Orav.

Siimar alistas venelase Matvey Minini (ATP 1135.) ja läheb neljapäeval kell 13 algavas veerandfinaalis vastamisi Rootsit esindava Dragos Nicolae Madarasega (ATP 934.), kes kolmapäeval mängis 6:4, 7:5 üle Kenneth Raisma.

Eriti tasavägine oli Vladimir Ivanovi ja esimese paigutusega Emil Ruusuvuori (ATP 449.) vaheline ligi kolm tundi kestnud kohtumine. Kuigi Ivanovil õnnestus kaitsta neli matšpalli, sai noor soomlane ikkagi oma tahtmise ja võitis 6:4, 4:6, 6:4. Kristofer Siimar kaotas venelasele Markos Kalovelonisele (ATP 703.) 1:6, 1:6.

Paarismängus konkurentsi eestlasi jäänud ei ole: Kristjan Tamm / Siim Troost kaotasid venelastele Markos Kalovelonis / Denys Klokile 4:6, 6:7(3). Kenneth Raisma / Emil Ruusuvuori andsid Ruusuvuori jalavigastuse tõttu loobumisvõidu Vene paarile Matvey Khomentovskiy / Matvey Minin.

Eesti naistest jõudis veerandfinaali Malõgina, kes alistas 6:2, 6:2 soomlanna Mariella Minetti. Veerandfinaalis on vastaseks venelanna Angelina Zhuravleva (WTA 799).

Saara Orav kaotas lätlanna Margarita Ignatjevale 2:6, 3:6. Küll aga sai Orav võidurõõmu maitsta, kui Katriin Saarega paarismängus alistati Läti paar Margarita Ignatjeva / Stefanija Polischuk 6:0, 6:1. Poolfinaalis ootab ees kohtumine Vene-Läti paariga Anna Ureke / Daniela Vismane. Sofiya Chekhlystova / Ksenia Tarasova jäid alla Saksa-USA paarile Ina Kaufinger / Aimee Tarun 2:6, 5:7.

Neljapäeval algab võistluspäev Pärnu kesklinna väljakutel kell 11. Siimar mängib umbes kell 13, pärast seda saab kaasa elada Malõginale ja õhtu lõpetab Saar/Orava paarismäng.