Suurüllataja alistas maratonseti toel Djokovici ja jõudis poolfinaali ({{commentsTotal}})

Marco Cecchinato
Marco Cecchinato Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste tenniseturniiri suurüllataja Marco Cecchinato (ATP 72.) jätkab võimsas hoos - veerandfinaalis alistas 25-aastane sitsiillane üle-eelmise aasta võitja Novak Djokovici (ATP 22.) 6:3, 7:6 (4), 1:6, 7:6 (11).

Cecchinato alustas mängu võimsalt, kuid kolmandas setis tundus, et tema hoog on raugenud - kogenud Djokovic võitis kaheksa geimi järjest ning läks neljandas setis 3:0 juhtima. Kaheksandikfinaalis maailma edetabeli üheksanda reketi David Goffini alistanud sitsiillane murdis aga üheksandas geimis vastu ja viis mängu kiiresse lõppmängu, mille võitis neljandalt matšpallilt.

Otsustav sett kestis tund ja 18 minutit, kogu kohtumine kolm ja pool tundi. Cecchinato sooritas mängu jooksul 54 äralööki Djokovici 38 vastu, serblase esimese servi õnnestumise protsent oli 69, Cecchinatol 75.

Enne käesolevat turniiri ei olnud Cecchinatol oma karjääri jooksul õnnestunud suure slämmi turniiridel esimesest ringist edasi pääseda. 2016. aasta juulis määras Itaalia tenniseliit mehele 18 kuu pikkuse võistluskeelu ning 40 000 euro suuruse trahvi, sest leidis ta olevat süüdi kokkuleppemängudes. Eduka apellatsiooni järel võis ta väljakutele naasta pool aastat hiljem.

Viimati mängis Itaalia meestennisist suure slämmi turniiril poolfinaalis 40 aasta eest, kui sellega sai hakkama Corrado Barazzuti.