Kontaveit alistas Madridis Williamsi ning pääses teise ringi ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Hispaanias Madridis alanud kõrgetasemelisel tenniseturniiril alistas Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) endise maailma esireketi Venus Williamsi (WTA 8.) 3:6, 6:3, 6:2.

Kontaveit kaotas veidi enam kui pool tundi kestnud avaseti 3:6. Mõlema tennisisti esimese servi õnnestumise protsendiks oli 52, kuigi Williams võitis esimeselt ja teiselt setilt vastavalt 77 ja 83 protsenti punktidest Kontaveidi 69 ja 50 vastu.

Teises setis murdis eestlanna Williamsi teise servi, päästis seitsmendas geimis neli murdepalli ja võitis seti 6:3.

Kohe otsustava seti alguses murdis Kontaveit 37-aastase Williamsi servi, kuid kaotas seejärel ka enda servi. Head mängu näidanud eestlanna murdis aga ka viiendas ja seitsmendas geimis ning läks 5:2 juhtima. Kaheksandas geimis võitis Kontaveit kohtumise teiselt matšpallilt.

Kontaveit lõi kohtumise jooksul üheksa ässa Williamsi kolme vastu ning päästis koguni seitse murdepalli üheksast. Ameeriklanna ei suutnud päästa ühtegi murdepalli.

Anett Kontaveit - Venus Williams matši statistika Autor: Flashscore

Kontaveidi ja Williamsi vahelise kohtumise võitja läheb teises ringis vastamisi võitjaga paarist Danielle Collins - Aliaksandra Sasnovitš.

22-aastane Kontaveit (WTA 29.) on endast 15 aastat vanema kunagise maailma esireketi Williamsiga varem kahel korral mänginud – esimest korda olid nad vastamisi 2015. aasta USA lahtiste kaheksandikfinaalis, siis jäi Williams kindlalt 6:2, 6:1 peale. Uuesti kohtusid nad 2016. aasta Prantsusmaa lahtiste avaringis, siis võitis Williams tasavägise mängu 7:6 (5), 7:6 (4).