Kontaveit alistas taas Williamsi ja jõudis Roomas veerandfinaali ({{commentsTotal}})

{{1526559840000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 26.) alistas teist turniiri järjest kunagise maailma esireketi, ameeriklanna Venus Williamsi (WTA 9.). Kõrgetasemelise Rooma turniiri kolmandas ringis jäi Kontaveit peale 6:2, 7:6 (3) ning jõudis veerandfinaali.

Kontaveit murdis kahel korral Williamsi servi ja võitis seti kindlalt 6:2. Eestlanna realiseeris neljast murdevõimalusest kaks, Williamsil oli vaid üks murdepall, mida ta kätte ei saanud.

Teises setis jäi Kontaveit murdega 0:3 taha, kuid võitis siis ise kolm geimi järjest, loovutades seejuures Williamsile vaid kaks punkti. Järgnevates geimides polnud kummalgi ühtegi murdevõimalust ja sett läks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit läks 6:0 ette ja võitis lõpuks 7:3, sett seega 7:6 eestlannale.

Kontaveidile on see karjääri viies võit maailma esikümnemängija üle.

Kohtumine kestis tund ja 19 minutit. Kontaveit servis kolm ässa ja tegi ühe topeltvea, Williams sai kirja ühe topeltvea. Kontaveit tegi 26 äralööki ja 14 lihtviga, Williamsi vastavad näitajad olid 17 ja 14. Kontaveit realiseeris viiest murdevõimalusest kolm, Williamsil oli kaks murdepalli, millest ta kasutas ära ühe. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 70 ja Williams 54.

Teist aastat järjest Roomas veerandfinaali jõudnud Kontaveit läheb kaheksa parema seas vastamisi maailma teise numbri, taanlanna Caroline Wozniacki ja edetabelis 20. real paikneva lätlanna Anastasija Sevastova vahelise kohtumise võitjaga. Nende omavahelisi mänge juhib Wozniacki 3:0. Nende kohtumine peetakse neljapäeva hilisõhtul.

Wozniackiga on Kontaveit varem mänginud kahel korral – seejuures mõlemal korral murul – ja mõlemal on kirjas üks võit. Mullu Wimbledoni kolmandas ringis jäi Wozniacki peale 3:6, 7:6 (3), 6:2, kaks aastat tagasi Nottinghami turniiril võidutses Kontaveit numbritega 6:7 (5), 6:3, 7:5.

Sevastovaga on Kontaveit kohtunud korra – 2016. aasta Bastadi liival võttis lätlanna 6:2, 6:4 võidu.

Enne mängu:

37-aastane kunagine maailma esireket alistas teises ringis kaks tundi ja 13 minutit kestnud kohtumise järel venelanna Jelena Vesnina (WTA 44.) 6:2, 4:6, 7:5. Kontaveit oli 7:5, 7:5 üle teisest venelannast Svetlana Kuznetsovast (WTA 39.).

Kontaveit kohtus Williamsiga kaks nädalat tagasi, kui vastamisi mindi Madridi turniiri avaringis. Siis alistas eestlanna endise esireketi 3:6, 6:3, 6:2. Kaks varasemat kohtumist 2015. ja 2016. aastal võitis kogenud ameeriklanna.