Laupäeval linastub uus Eesti kulturismidokumentaal "Igavene teine"

Kristjan-Johannes Konsap
Kristjan-Johannes Konsap Autor/allikas: Maija-Liisa Marjapuu

Sel laupäeval, 28. aprillil esilinastub Kumu auditooriumis kulturismidokumentaalfilm, mis räägib Ott Kiivikase käe all treeninud noore kulturisti Kristjan-Johannes Konsapi pürgimisest kulturismimaailma tippu.

Kulturisti ja peaosalise Kristjan-Johannes Konsapi sõnul sai ta filmitegemise idee spordimaailma tippudelt, kelle teosed teda motiveerinud on. "Mujal maailmas on sellised dokumentaalid levinud, Eestis aga mitte. Samas on inimeste huvi ala vastu suur ja kaasaelajaid palju," ütles Konsap.

Peagi linastuv film kajastab kulturismivõistlusteks valmistumist, näidates seda, kuidas toimuvad ettevalmistused treeningsaalis ja ka köögis. Samuti ei puudu filmist sportlastevaheline rivaalitsemine ja võistluste varjupool. "Tegu ei ole tavapärase ameerikaliku edulooga. Ma ei ole tegelikult geneetiliselt andekas sportlane, olen võistlustel esikohast napilt ilma jäänud. Seetõttu tekkiski mõte – kas nüüd või mitte kunagi. See oleks vabalt võinud olla mu viimane võistlushooaeg," lausus Konsap.

Vaatamata sellele, et tegu on kulturismidokumentaaliga, ei ole Konsapi hinnangul see mõeldud vaid sportlastele. Film kannab endas lihtsat, kuid mõjusat sõnumit – keegi ei tohi ennast liigselt piirata. "Personaaltreenerina töötades näen iga päev, kuidas inimeste motivatsioon üles-alla käib. Tahan, et inimesed ei seaks endale peas piiranguid. Mõnikord loobutakse juba eos pingutamast, kuna ei usuta edusse. "Igavene teine" ei pruugi olla üldse nii igavene," julgustas ta. "Ma ei andnud alla, saavutasin elu parima vormi ja tulemused, mida poleks julgenud loota. Praegu planeerin järgmist võistlushooaega, mis tähistab minu 15. treeningaastat."

Kulturismidokumentaalis osalevad Kristjan-Johannes Konsap, treener Ott Kiivikas, füsioterapeut Georg Laasik ja Kristjan Johannese pearivaal Rainer Palm. Operaator oli Reino Kuber ja monteeris Karl Markus Antson.

"Igavene teine" linastub vaid korra, 28. aprillil kl 18 Kumu auditooriumis. Piletid on saadaval Piletilevis.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: