Kuressaare sai kirja esimesed punktid, Tammeka murdus teisel poolajal ({{commentsTotal}})

Elari Valmas
Elari Valmas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Jalgpalli Premium liiga neljandas voorus alistas FC Kuresaare kodus Viljandi Tuleviku 3:1, Tallinna FCI Levadia oli võõrsil 3:0 parem Tartu Tammekast.

Esimesed kaks mängu vastavalt 0:4 ja 0:5 kaotanud Kuressaare jäi ka Saaremaal peetud kohtumises juba 2. minutil Kristen Kähri väravast 0:1 kaotusseisu, kuid võitles end peagi mängu tagasi. 16. minutil viigistas Karl Ivar Maar mänguseisu ja juba viis minutit hiljem viis Mario Stern saarlased 2:1 ette. Teisel poolajal teenis Kuressaare klubi ka penalti, mille saarlaste kapten Elari Varmas 3:1 väravaks realiseeris.

Hooaega kahe 1:0 võiduga alustanud Tartu Tammeka näis ka tänases mängus head vormi jätkavat, kui esimesed 66 minutit suudeti tiitlipretendent FCI Levadia nulli peal hoida. 66. minutil viis aga Yurii Tkachuk Tallinna klubi 1:0 juhtima ja kaheksa minutit hiljem kahekordistas Roman Debelko 430 pealtvaataja ees Levadia eduseisu – 2:0. Tammeka hädad said jätku 89. minutil, kui Mikk Laas teenis kohtumise teise kollase, ja seeläbi punase kaardi. Üleaja kolmandal minutil vormistas Muamer Svraka kohtumise lõppskooriks 3:0.

Liigatabelis kerkis FC Kuresaare tänase võiduga kuuendaks ja Levadia neljandaks. Tulevik jätkab seitsmendal ning Tammeka seitsmendal positsioonil.