EJL: valgustuse kustumise põhjus pole veel teada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hiiu kunstmurustaadion
Hiiu kunstmurustaadion Autor/allikas: ERR

Täna Hiiu kunstmurustaadionil peetud jalgpalli Premiumi liiga kohtumist Nõmme Kalju ja Tallinna Flora vahel takistasid kaks elektrikatkestust esimesel poolajal, mistõttu prožektorid kustusid.

Eesti Jalgpalli Liit selgitas pärast mängu probleeme järgnevalt:

"Hiiu staadioni valgustust uuendati enne Kalju - Flora mängu, et tagada nõuetekohased tingimused pimedal ajal võistluste pidamiseks. Kuna oli teada, et olemasolev elektrisüsteem ei ole uue valgustuse jaoks piisav, siis tellis jalgpalliliit varakult kohale suure konteiner-tüüpi generaatori, mida katsetati mängupäeva hommikust alates mitme tunni vältel - kõik toimis.

Jalgpalliliit tellis mängu ajaks kohale valveelektriku, kes saaks vajadusel probleeme lahendada. Lisaks inspektorile ja kohtunike vaatlejale oli kohapeal ametis Premium- ja Esiliiga arendusjuht.

Sellest hoolimata kustus hetkel veel teadmata põhjustel (valgustuse peakaitsmes oli ülipinge, aga selle põhjust pole veel teada - kõigi parameetrite kohaselt ei oleks tohtinud ülepinget ollla) kell 19.44 staadioni valgustus. Pärast lühikest pausi taastati valgustus ning kohtunik jätkas mänguga. Paraku kadus viieminutilise mängu järel kell 19.57 valgustus teist korda.

Seejärel peeti kohapeal välkkoosolek mängu inspektori, kohtunike vaatleja, väljakukohtuniku, mõlema võistkonna esindaja ja liiga arendusjuhi osavõtul. Lepiti kokku, et mänguga jätkatakse, aga valgusvõimsust vähendatakse poole võrra (võistkonnad alguses polnud sellega nõus, aga kui nägid, milline on poole väiksem valgusvõimsus, siis nõustusid), igaks juhuks lülitatakse välja staadioni ekraan ning kui valgus peaks taas kustuma, siis lõpetatakse kohtumine ära ja jätkatakse järgmisel päeval kell 16.00 Hiiu staadionil (samaks ajaks planeeritud Esiliiga B kohtumine toimuks Sportland Arenal).

Kell 20.10 mäng jätkus ja kulges probleemideta lõpuvileni.

Vabandame kõigi asjaosaliste ees ebamugavuste pärast. Täname mõlemat võistkonda, poolehoidjaid ja korraldajaid mõistva suhtumise eest!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: