100 spordihetke | Spordileht

Foto: Priit Mürk/ERR

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. 50. osa räägib Spordilehest, mis oli mitme põlvkonna spordipildi kujundaja möödunud sajandil.

Nõukogude okupatsiooni ajal oli Eesti olulisemaid spordivälja kujundajaid Spordileht. See ilmus kolmel õhtul nädalas ja nii oli esmaspäeva, kolmapäeva ja reede õhtul spordisõbra kindel rituaal ajalehekioskist lehe ostmine.

Spordilehe tiraaž oli tippajal 70 000 – trükiarv, millest praegused Eesti suurimad päevalehed võivad vaid unistada.

Mustvalgena ilmunud Spordileht oli aken värvikirevasse spordimaailma. Ajalehe tippaastatel – 1980-ndatel – kirjutasid lehes Tiit Karuks, Valeri Maksimov, Urmas Eslon, Andrus Nilk ja paljud teised Eesti spordiajakirjanduse olulised kujundajad. Nende sõnade ja mõtete kaudu sai spordisõber kulgeda oma unistuste radadel – spordimaailmas.

Sporditulemused jõudsid ajalehte mitu päeva hiljem, aga aja mõiste oligi toona teistsugune. Spordileht oli spordisõbrale justkui omamoodi püha tekst, mida mitmel korral nädalas loeti ja mille ilmumist oodati.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: