100 spordihetke | Spordireporterid Gunnar Hololei ja Toomas Uba

Foto: Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum/Muis/Toomas Tuul/ERR arhiiv

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Seekordse osa peategelased on spordireporterid Gunnar Hololei ja Toomas Uba – legendaarsed eetrihääled, Eesti spordiajakirjanduse suurmeistrid.

Eesti spordiajakirjanduse kaks suurt legendi, kaks eetrihäält, kelle spordireportaažid on ühendanud põlvkondi. Need on Gunnar Hololei ja Toomas Uba. Nad ei olnud selle ameti ajateljel päris esimesed, aga oma mõjult ja tähenduselt panid just Gunnar Hololei raadios ja Toomas Uba televisioonis aluse Eesti spordireportaažile.

Gunnar Hololei alustas Eesti Raadios juba 1940. aastate lõpul, rääkides suureks nii motospordi, korvpalli kui tegelikult kõik, millega oma hääle sidus. Hololei reportaaži ajal tundsid kuulajad, et ongi ise päriselt kohal.

1960. aastatel raadios alustanud Toomas Uba tõi kümnend hiljem, siis juba televisiooni sporditoimetuse juhina teleekraanidele rahvusvaheliste spordiülekannete traditsiooni ja oli ise armastatud spordireporter paljude eestlaste kodudes.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: