Macron kinnitas, et Venemaa sportlastele osalemist olümpial ei takistata

Thomas Bach
Thomas Bach Autor/allikas: SCANPIX / AP

Rahvusvahelise olümpiakomitee president Thomas Bach sai Prantsusmaa presidendilt Emmanuel Macronilt taas lubaduse, et riik ei hakka takistama Venemaa ja Valgevene sportlaste võimalikku saabumist 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele.

Maikuus toimunud G7 tippkohtumisel kinnitasid maailma suurriigid, et austavad spordiorganisatsioonide autonoomiat, aga Venemaa ja Valgevene sportlased ei tohiks mingil juhul esineda võistlustel oma riikide esindajatena.

"President Bach tänas president Macroni hiljuti Jaapanis Hiroshimas G7 tippkohtumisel tehtud avalduse eest, mis käsitles spordi autonoomiat ning Venemaa või Valgevene passiga sportlaste osalemise tingimusi kooskõlas ROK-i vastavate soovitustega," seisis ROK-i teatas pärast Bach ja Macroni kohtumist.

"Lisaks kinnitati veel kord, et otsuse nende sportlaste osalemise kohta 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel teeb ROK selleks sobival ajal ning selles osas austatakse koostööd."

ROK-i president on varem korduvalt viidanud, et riikide valitsused ei tohiks sekkuda sportlaste osalemisse erinevatel võistlustel ja seetõttu olid mõnda aega tagasi õhus ka küsimärgid, kas Prantsusmaa üldse lubab Venemaa ja Valgevene sportlased olümpia ajal oma riiki.

Märtsis väljastas ROK spordialaliitudele soovitused, mille järgi võiks Venemaa ja Valgevene sportlased rahvusvahelistele võistlustele lubada, aga seda teatud tingimustel. Näiteks peaksid nad esinema neutraalse lipu all ja vaid individuaalaladel, samuti ei tohi nad toetada sõjategevust Ukrainas.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: