Korraldajad otsustasid, et olümpiamängudele lastakse rohkem pealtvaatajaid

Pekingi taliolümpiamängude tribüünid
Pekingi taliolümpiamängude tribüünid Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Pekingi taliolümpiamängude korraldajad andsid teisipäeval teada, et võistlustele lastakse rohkem pealtvaatajaid, kuna suletud olümpiamullis on koroonaviiruse levik kontrolli all.

Juba eelmisel aastal otsustas Hiina, et olümpiapileteid pealtvaatajatele müüki ei panda. Selle asemel pakuti pileteid teatud sihtgruppidele, kes pidid mängudele pääsemiseks läbima ranged koroona ennetusmeetmed.

Enne taliolümpiat lootsid korraldajad osadel üritustel vähemalt 30-protsendilist täituvust, näiteks avatseremoonial ja õues toimuvatel võistlustel.

"Järgmise sammuna toome nõudluse tõttu võistlustele rohkem pealtvaatajaid, sest praegune koroonaviiruse levik olümpiamullis on kontrolli all," ütles Pekingi taliolümpiamängude pandeemia ennetamise ja tõrje büroo direktor Huang Chun teisipäeval.

Pealtvaatajad eraldatakse sportlastest ja teistest suletud mullis viibivatest inimestest, minnes võitlustele ja väljudes kindlate väravate kaudu. Lisaks istuvad nad võistluste toimumispaikades selleks ettenähtud aladel.

Enne ja pärast võistlusi peavad pealtvaatajad andma mitu koroonaproovi. Pärast võistlustel osalemist ei pea nad jääma isolatsiooni, kuid neil ei soovitata minna rahvarohketesse kohtadesse.

Pekingi taliolümpiamängude korralduskomitee teatas esmaspäeval, et lennujaama saabujate seas ei avastatud ühtegi uut koroonajuhtimit. Suletud olümpiamullis anti kuus uut positiivset koroonaproovi, mis on kahe nädala madalaim arv.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: