Tiitlikaitsja kaotas NHL-i hooaja avamängu

Pittsburgh Penguins
Pittsburgh Penguins Autor/allikas: SCANPIX/AP

Eesti aja järgi kolmapäeva varahommikul algas jäähokiliiga NHL-i uus hooaeg. Avamängus alistas Pittsburgh Penguins tiitlikaitsja Tampa Bay Lightningu 6:2.

Kohtumise esimese värava lõi teisel perioodil Pittsburghi ründaja Danton Heinen. Teisel perioodil skooris Pittsburghi eest ka Brian Boyle.

Kolmandal perioodil läks Pittsburgh kohtumist 3:0 juhtima, kui värava viskas Dominik Simon. Anthony Cirelli viskas ühe värava Tampa Bay eest tagasi, ent Pittsburghi ründaja Teddy Bluegeri värav viis Pittsburghi 4:1 juhtima.

Alex Killorn viskas Tampa Bay eest veel ühe värava tagasi, ent Evan Rodriguesi ja Bryan Rusti väravad vormistasid kohtumise lõppskooriks 6:2.

Kolmapäeva varahommikul tegi NHL-is debüüdi sel hooajal liigaga liitunud Seattle Kraken, kes kaotas tasavägises kohtumises Vegas Golden Knights'ile tulemusega 3:4.

Esimesel perioodil läks Vegas kohtumist 2:0 juhtima tänu Max Pacioretty ja Jonathan Marchessaulti väravatele. Teisel perioodil viskas Pacioretty oma teise värava ja viis Vegase 3:0 juhtima.

Seejärel sai Seattle oma esimesed punktid tabloole, kui värava viskasid Ryan Donato ja Jared McCann. Kolmanda perioodi keskel viigistas kohtumise Seattle'i tsenter Morgan Geekie, ent kõigest 35 sekundit hiljem viis Vegase taaskord juhtima Chandler Stephenson. Vegas võitis kohtumise 4:3.

NHL-i avavoor jätkub Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul, kui kell 2.00 lähevad omavahel vastamisi Montreal Canadiens ja Toronto Maple Leafs.

Toimetaja: Henrik Laever