Sünnipäevalaps Robert Rooba tegi KHL-is ajalugu

Eesti jäähokikoondislane Robert Rooba tegi neljapäeval ajalugu kui temast sai esimene eestlane, kes on KHL-is väljakule saanud.
Tšerepovetsi Severstali eest liigadebüüdi teinud Roobal kulus ainult viis minutit, et visata ka oma esimene värav KHL-is. Seega sai Roobast esimene eestlane, kes on nii mänginud kui ka skoorinud KHL-is.
28. sünnipäeva tähistava Rooba värav viigistas kohtumise Peterburi SKA-ga 1:1-le ning selle seisuga ka esimene kolmandik ka lõppes.
Есть первый в истории КХЛ гол от эстонского хоккеиста!
— КХЛ (@khl) September 2, 2021
С днем рождения, Роберт Рооба ! pic.twitter.com/LQVJoBhYIb
Teise perioodi järel oli Severestali edu 2:1, viimasel kolmandikul aga viskas SKA kaks väravat ja võttis võõrsil 3:2 võidu.
Järgmise matši peab Rooba koduklubi 5. septembril, kui kodus võõrustatakse Minski Dinamot.
Rooba liitus Severstaliga maikuus kui ta sõlmis KHL-i klubiga üheaastase lepingu. Eelmisel hooajal mängis Rooba Soome jäähokiliigas JYP-i eest, kus ta viskas viiekümne üheksas kohtumises kolmkümmend väravat ja andis üksteist väravasöötu.
Toimetaja: Henrik Laever