Tulevik alistas väravaterohkes lahingus Tammeka

Viljandi Tuleviku mängijad tähistamas väravat Autor/allikas: Liisi Troska/Eesti Jalgpalli Liit

Laupäeval Viljandi Linnastaadionil peetud Premium Liiga kohtumises Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka vahel sai näha kaheksat väravat, kui Tulevik alistas 5:3 skooriga Tammeka.

Esimene värav lasi ennast oodata 29. minutit, Usbekistani mees Abubakir Muidinov sai kirja oma esimese Premium Liiga värava pärast Tammeka kaitsjate suurt eksimust. Viigivärav sündis kõigest kuus minutit hiljem, kui Andre Paju Tammeka poolelt mängu viigistas.

Esimese poolaja lõpus õnnestus Tulevikul veel kaks väravat lüüa, kui esmalt Arc-En-Ciel Mintongo Mpal viis kodumeeskonna 2:1 ette ja seejärel Kaimar Saag edu kasvatas.

52. minutil viis Saag Tuleviku juba 4:1 juhtima, kuid Kevin Mätas lõi Tammeka kasuks ühe kiirelt tagasi. 77. minutil vormistas oma kübaratriki Kaimar Saag ja kuigi mängu viimane värav läks Tammekaga värskelt liitunud Marko Lipu nimele, sai Tulevik siiski üsna kindla 5:3 võidu.

Võidukas Tulevik tõusis tänu kolmele punktile tabelis mööda Pärnu Vaprusest ja asub nüüd 17 punktiga seitsmendal tabelireal. Tammeka on 13 punktiga eelviimane.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk