USA korvpallimeeskond alistas kindlalt Iraani

Damian Lillard nr 6
Damian Lillard nr 6 Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Tokyo olümpia korvpalliturniiril avas tiitlikaitsja USA viimaks võiduarve ja alistas Iraani 120:66.

USA meeskond võitis avapoolaja skooriga 28:12. Poolajale mindi USA juhtimisel juba seisul 60:30. Teisel poolajal vahe ainult kasvas ja mäng lõppes USA jaoks 54-punktilise võiduga.

Damian Lillard viskas USA koondise eest parimana 21 punkti. Iraani võistkonna eest tabas korvi parimana Hamed Haddadi, kes viskas 15 punkti.

A-grupi teises kohtumises lähevad kolmapäeval vastamisi Tšehhi ja Prantsusmaa.

Tokyo olümpiamänge alustas USA koondis üllatuslikult kaotusega, kui avamängus jäädi 76:83 alla Prantsusmaale.

USA meeskond lõpetab alagrupimängud laupäeval mänguga Tšehhi vastu. Iraan kohtub laupäeval Prantsusmaaga.

Toimetaja: Kristin Lass