ROK keelas Euroopa Liidu lipu kandmise olümpiamängude avatseremoonial

Euroopa Liidu lipud koos mõnede liikmesriikide lippudega.
Euroopa Liidu lipud koos mõnede liikmesriikide lippudega. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) lükkas tagasi taotluse, mille kohaselt oleks Tokyo olümpiamängude avamistseremoonial olnud esindatud ka Euroopa Liidu lipp.

Euroopa Komisjoni asepresident, euroopaliku eluviisi edendamise volinik Margaritis Schinas ja praeguse eesistujariigi Sloveenia peaminister Janez Janša tegid ettepaneku, et Sloveenia sportlased võiksid oma riigilipu kõrval kanda reedel toimuval avamistseremoonial ka EL-i sinikollast tähelippu, kuid ROK lükkas palve tagasi, kirjutas väljaanne Politico.

"Iga olümpiavõistkond võib kasutada ainult ühte lippu, ühte embleemi ja ühte hümni, mille on kinnitanud selle riigi olümpiakomitee ja kooskõlastanud Rahvusvahelise Olümpiakomitee tegevnõukogu," ütles ROK-i pressiesindaja oma vastuses Janša ja Schinase saadetud kirjale, mis oli adresseeritud ROK-i presidendile Thomas Bachile.

"Arusaadavatel põhjustel ei lubata erandeid, kuna siis peaks ROK hakkama tegelema paljude taotlustega institutsioonidelt, mis sarnaselt Euroopa Liiduga kannavad väärtusi, mis on olümpiamängude keskmes," ütles pressiesindaja.

Janša ja Schinas ütlesid pühapäeval saadetud kirjas, et Euroopa Liidu lippu kandvad Sloveenia sportlased oleksid sellega Euroopa ühtsuse ja väärtuste saadikud, mis ühtivad olümpialiikumise põhimõtetega.

ROK vastas sellele aga viitega, et kõik mängudel osalevad spordiinimesed viitaksid oma taotluses samadele väärtustele. "Kui 205 rahvusliku olümpiadelegatsiooni sportlased ja ROK-i pagulasvõistkond tulevad Tokyosse, edastavad nad sellega maailmale rahu ja solidaarsuse sõnumi. ROK jagab solidaarsuse ja rahu väärtusi Euroopa Liiduga," märkis pressiesindaja.

Tokyo olümpiamängud, mis lükati koroonapandeemia tõttu aasta võrra edasi, algavad ametlikult 23. juulil ning kestavad 8. augustini.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: