Montreal säilitas Stanley karikasarjas õhkõrna võimaluse

Josh Anderson (punases) realiseeris lisaaja neljandal minutil võiduvärava. Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Öösel vastu teisipäeva peeti jäähokiliiga NHL Stanley karikasarja finaalseerias neljas mäng, kus Montreal Canadiensil õnnestus 3:2 võiduga lisaajal veel kolm mängu võitnud Tampa Bay Lightningu vastu ellu jääda.

Tiitlikaitsja Lightning alustas finaalseeriat kolme järjestikuse võiduga ning läks öisesse mängu võimalusega nelja võiduni peetav finaalseeria lõplikult, kuid Montrealil õnnestus kodusel jääl finaalseeriat vähemalt ühe mängu võrra pikendada.

Josh Anderson realiseeris kohtumise esimese värava avaperioodi 16. minutil. Teisel kolmandikul õnnestus Tampa Bayl kohtumine viigistada, kui Barclay Goodrow viskas Ryan McDonagh eeltööst lihtsa värava. Kolmandal perioodil asus taas Montreal juhtima, kui üheksandal minutil sai värava kirja Alexander Romanov, kuid Tampa Bay viigistas täpselt viis minutit hiljem Patrick Marooni väravast ning kohtumine läks seisult 2:2 lisaajale. Mängu esimese värava skoorinud Anderson tõusis Montreali kangelaseks, kui tal õnnestus värava ees vabaks jäänud litter sisse toimetada ning Canadiensile seeria esimene võit kindlustada.

Kuigi üks-kolm kaotusseisust ei tule meeskonnad kuigi tihti välja, on Montreali meeskonnal sarnase olukorraga värsket kogemust, sest tiim tuli samasugusest august välja käiva Stanley karikasarja esimeses ringis, kui alistas Toronto Maple Leafsi.

Stanley karikasari jätkub võimaliku viimase mänguga öösel vastu neljapäeva kell 3.00 Eesti aja järgi. Tampa Bay juhib seeriat kolm-üks.

Toimetaja: Kristjan Kallaste