Tiitlikaitsja Tampa Bay alustas Stanley karika finaalseeriat võiduga

Tampa Bay Lightningu mängijad tähistamas.
Tampa Bay Lightningu mängijad tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Jäähoki Stanley karikavõistluste finaalseerias alistas Tampa Bay Lightning esmaspäeva ööl vastu teisipäeva Montreal Canadiensi 5:1 ning asus sellega nelja võiduni peetavat seeriat juhtima.

Lightning sai esimese värava kirja seitsmendal minutil, kui Erik Cernak Montreali võrku sahistas. Tampa Bay kahekordistas edu teise kolmandiku kuuendal minutil, kui Yanni Gourde värava realiseeris. Montrealil õnnestus teisel kolmandikul vahet vähendada, ent Lightning lisas viimasel kolmandikul veel kolm väravat ja realiseerisid sellega 5:1 võidu finaalseeria avakohtumises.

Lightning tuli NHL-i meistriks ka eelmisel hooajal, kui oldi 4:2 üle Dallas Starsist. Meeskonnal on varasemast ajaloost ette näidata veel üks Stanley karikas, mis võideti 2003-2004 hooajal. Montreal Canadiens on Stanley karika võitnud lausa 24-l korral, viimati tegi Kanada meeskond seda 1992-1993 hooajal.

Toimetaja: Kristjan Kallaste