Laskesuusatamise MK-hooaeg algas üllatusvõiduga, Ermits 41.

Laskesuusatamise MK-hooaeg algas Soomes Kontiolahtis üllatusvõiduga, kui meeste 20 km tavadistantsil pälvis karjääri esimese etapivõidu norralane Sturla Holm Lägreid. Eesti parimana lõpetas Kalev Ermits 41. kohal.

Lägreid, kes on siiani võistelnud MK-sarjas vaid neljal etapil ja kelle senine parim tulemus on pärit mullusest hooajast, kui ta lõpetas Kontiolahtis sõidetud sprindis kümnedal kohal, ei eksinud lasketiirudes kordagi ning jõudis finišisse ajaga 48.57,0. Ta edestas kaasmaalast, mullust MK-sarja üldvõitjat Johannes Thingnes Böd 19,6 sekundiga. Bö eksis seejuures korra esimeses lasketiirus. Kolmanda koha pälvis sakslane Erik Lesser, kes eksis korra teises tiirus, kaotades võitjale ühe minuti ja 3,6 sekundiga.

Esimese kuue hulka sõitsid end veel prantslane Quentin Fillon Maillet (1; +1.05,9), tšehh Ondrej Moravec (0; +1.06,9) ja rootslane Sebastian Samuelsson (2; +1.31,8). Kuni viimase lasketiiruni kõrges mängus püsinud lätlane Andrejs Rastorgujevs eksis kahel korral viimases tiirus, mis andis talle lõpuks 21. koha (+3.14,9).

Parima eestlasena sai Kalev Ermits 41. koha. Ta eksis teises ja kolmandas tiirus korra ning kaotas finišis võitjale 4.39,5. Rene Zahkna eksis korra esimeses tiirus ja jõudis finišisse Lägreidist hiljem 5.51,8, mis andis 52. koha. Kristo Siimer eksis tiirudes neljal korral ja kaotas võitjale 8.50,6, mis andis talle 85. koha.

Laupäeval asuvad võistlustulle ka Eesti naised Johanna Talihärm, Regina Oja, Tuuli Tomingas ja Kadri Lehtla.

Enne võistlust: Eesti meestest asuvad tavadistantsil võistlustulle Rene Zahkna, kes kannab võistlusnumbrit 31, Kalev Ermits numbriga 45 ja Kristo Siimer, kes pääseb rajale 66. positsioonilt.

Zahkna parimaks MK-hooaja individuaalseks tulemuseks on üle-eelmisel aastal pälvitud 29. koht, mille ta saavutas USA-s peetud etapil jälitussõidus. Paarissegateatesõidus õnnestus eestlasel Pokljukas aga koos Regina Ojaga pjedestaalile jõuda, kui saavutati teine koht. Kalev Ermitsa karjääri parim koht jääb hoaega 2015/16, kui Presque Isles toimunud MK-etapil pälvis ta jälitussõidus 11. koha. Siimer debüteeris MK-sarjas mullu ning parimaks kohaks jäi Hochifilzenis peetud sprindil saavutatud 80. koht.

Mullu MK-sarja võitnud Johannes Thingnes Bö pääseb rajale numbri 26 alt. Tema vanem vend Tarjei Bö kannab numbrit 17. Mullu üldkokkuvõttes teise koha saanud Martin Fourcade enam tippspordis ei jätka, kuid kolmanda koha saanud Quentin Fillon Maillet asub starti numbriga 23. Prantslastest stardivad eestpoolt vaid Emilien Jacquelin (15) ja Simon Desthieux (18).

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: