IMMAF: ROK ja teised võitlusalad ei soovi MMA-d spordina tunnustada

Sportlik vabavõitlus
Sportlik vabavõitlus Autor/allikas: MMA Raju

Rahvusvaheliste spordialaliitude katuseorganisatsioon GAISF lükkas möödunud nädalal kolmandat korda viimase nelja aasta jooksul tagasi rahvusvahelise sportliku vabavõitluse föderatsiooni IMMAF liitumisavalduse.

Vaatleja staatust taotlenud IMMAF-i pressiteate kohaselt oli sportliku vabavõitluse ehk MMA kohalikke harusid esindav organisatsioon täitnud kõik tarvilikud nõuded saamaks GAISF-i-poolse tunnustuse, ent nende avaldus lükati taaskord tagasi. Konkreetset põhjust selleks ei antud.

"Pärast põhjalikku arutelu leidsime, et GAISF-i nõukogu ei anna IMMAF-ile vaatlejastaatust. Jätkame aga jooksvalt teie avalduse hindamist ja langetame teie soovi korral tulevikus uue otsuse," seisis GAISF-i vastuses.

IMMAF-i juhi Densign White'i hinnangul on säärane tegutsemine vastuvõetamatu. "IMMAF-i kohtlemine on samavõrd šokeeriv kui ta on vanamoeline. Rahvusvahelist spordielu korraldaks otsekui "härrasmeeste klubi", mis kellegi ees ei vastuta ja mil puudub läbipaistvus. Me jätkame õigluse eest võitlemist."

2012. aastal asutatud IMMAF taotles 2016. aasta juunis Maailma Antidopinguagentuuri WADA liikmesust, kuid see lükati GAISF-i soovitusel tagasi. Esimest korda taotleti GAISF-i liikmesust 2016. aasta augustis, siis 2018. aasta mais ja nüüd kõige hiljutisemalt 2019. aastal.

IMMAF-i sõnul on säärane suhtumine nende organisatsiooni tingitud poliitilisest kallutatusest. Nimelt olla mitmed mõjuvõimsad olümpiaalade esindajad MMA suhtes kriitilised ja selle aktsepteerimise vastu aktiivselt lobitööd teinud.

IMMAF-i moodustavad enam kui saja riigi sportliku vabavõitluse organisatsiooni, kuid vaid 40 neist on tunnustatud kohalike spordiministeeriumite või olümpiakomiteede poolt. Ka Eestis pole siinne Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit Eesti Olümpiakomitee liige.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: