Siim Luts: on aeg kogutud kogemused väljakule jätta

Meistriliiga hetke üheks säravamaks mängijaks on hetkel Paide Linnameeskonna Siim Luts. Pikast vigastuspausist on Luts edukalt välja tulnud ja nüüd on ta klubi üks liidritest.

31-aastane Siim Luts on Eesti meistriliga hetke üks paremaid mängijaid. Florast alustanud Luts tegi viis aastat tagasi väga hea hooaja Levadias, millele järgnes mängimine Tšehhis, esmalt Bohemiansis ja siis Teplices. Eelmise hooaja keskel, liitus ta, toona veel vigastatuna, Paidega ja on nüüd viie löödud värava meistriliiga üks resultatiivsematest. On see Siim Lutsu seni parim hooaeg?

"Seda on raske öelda," ütles Luts intervjuus ERR-ile. "Olen olnud Flora algusaastatel Martin Reimi käe all, seal ma võib-olla alles rohkem avanesin, aga kindlasti enda peas ja mis ma ununen enda kehas. Iga aastaga tuleb kogemusi juurde, sa arenend ja nüüd on aeg kõik see kogutud väljakule jätta. Loodame, et see nii ka läheb."

Teplices saadud vigastus hoidis teda kaua väljakult eemal. Kas mingil hetkel hakkas ka tunduma, et karjääriga ongi kõik?

"Päris sellist tunnet ei tekkinud, aga eks mingid hirmud ikka valitsesid. Kuna mul on mitu aastat olnud hüppeliigese vigatsused, siis mõtlesin, kuidas see mõjutab edaspidist. Tuleb välja, et Kaspar Rõivassepp tegi head tööd ja pole nii hästi tundnudki end oma kehas," lisas Luts.

Eesti koondises on Lutsul 41 mänguga kirjas neli väravat. Paides on ta meeskonna üks kogenumaid mängijaid. Klubi üheks liidriks olemine tundub Siim Lutsule sobivat.

"Mu isiksus on selline, et ma üritan olla üks põhimängijatest tiimis ning ükskõik millises tiimis ma viibin, siis seda olen alati üritanud. Anda endast maksiumumi ning kui sa tõused liidriks ja oled silmapaistvam kui teised, siis see viib kogu meeskonda edasi ja aitab ka mind," ütles Luts.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: