Bryanti kopteri pilooti oli varem ilmaga seotud rikkumise tõttu hoiatatud

Seinamaaling Kobe Bryantist ja tema tütrest Giannast.
Seinamaaling Kobe Bryantist ja tema tütrest Giannast. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Korvpallilegend Kobe Bryant ja tema tütar ning veel seitse inimest hukkusid jaanuari lõpus Californias kopteriõnnetuses. Nüüd selgus, et kopteripiloot Ara Zobayan oli varem ilmaga seotud rikkumise eest hoiatuse saanud.

Vahejuhtum leidis aset 2015. aastal, kui Zobayan lendas Los Angelese rahvusvahelise lennujaama lähistel tiheda liiklusega õhuruumi, kuigi talle oli öeldud, et ta seda ei teeks, kirjutab Los Angeles Times.

Kuna ilmaolude tõttu oli nähtavus kehvaks muutunud, palus toona AS350 kopteriga lennanud Zobayan luba kurssi muuta ja siseneda lennujaama õhuruumi, kuid talle ei antud luba. Zobayan otsustas keelust hoolimata siiski lennujaama õhuruumi siseneda.

USA lennundusameti (FAA) teatel võttis Zobayan rikkumise eest süü omaks, aga talle heideti ette, et tema ettevalmistus oli puudulik. "Kui härra Zobayan oleks korralikult valmistunud ja vaadanud ilmaprognoosi, oleks ta saanud marsruuti juba varem muuta ja kinnitada," seisis toonases raportis.

FAA uurija ei pidanud vajalikuks saata Zobayani kordusõppustele, vaid otsustas hoopis ise pilooti erinevates valdkondades nõustada, teiste seas ka rasketes ilmastikuoludes lendamises. "Pole mingeid märke sellest, et tegemist oleks korduva rikkumisega või et härra Zobayan rikuks pidevalt reegleid," kirjutas uurija 2015. aasta intsidendi raportis.

LA Timesi teatel uurivad ametivõimud nüüd, kas Zobayan käitus jaanuarikuise traagilise õnnetuse ajal vastavalt reeglitele.

Kobe Bryant ja tema 13-aastane tütar Gianna maeti 7. veebruaril, avalik mälestusteenistus peetakse aga 24. veebruaril Lakersi kodusaalis Staples Centeris.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: