Vanessa Bryant kaebab hukkunud abikaasa kopteri operaatorfirma kohtusse

Seinamaaling Kobe Bryantist
Seinamaaling Kobe Bryantist Autor/allikas: 2020 Getty Images/Scanpix

Kopteriõnnetuses hukkunud NBA korvpallistaari Kobe Bryanti abikaasa Vanessa annab kohtusse ettevõtte, mis opereeris õnnetusse sattunud helikopterit.

Lisaks Kobe Bryantile hukkus õnnetuses nende tütar Gianna ja veel seitse inimest. Los Angeles Timesi andmetel nõuab Vanessa Bryanti kohtuasi üldist kahju, majanduslikku kahju, kahjuhüvitist ja palju muud. See esitati Los Angelese maakonna ülemkohtusse Island Express ettevõtte vastu.

Hiljuti selgus, et kopterit juhtinud piloot Ara Zobayan oli varem ilmaga seotud rikkumise eest saanud hoiatuse 2015. aastal, kui Zobayan lendas Los Angelese rahvusvahelise lennujaama lähistel tiheda liiklusega õhuruumi, kuigi talle oli öeldud, et ta seda ei teeks.

Kuna ilmaolude tõttu oli nähtavus kehvaks muutunud, palus toona AS350 kopteriga lennanud Zobayan luba kurssi muuta ja siseneda lennujaama õhuruumi, kuid talle ei antud luba. Zobayan otsustas keelust hoolimata siiski lennujaama õhuruumi siseneda. USA lennundusameti (FAA) teatel võttis Zobayan rikkumise eest süü omaks, aga talle heideti ette, et tema ettevalmistus oli puudulik. FAA uurija ei pidanud vajalikuks saata Zobayani kordusõppustele, vaid otsustas hoopis ise pilooti erinevates valdkondades nõustada, teiste seas ka rasketes ilmastikuoludes lendamises.

Kobe Bryanti helikopter kukkus California lähistel alla samuti halbade ilmastikutingimustega päeval ning Bryantit lennutanud firmal polnud seejuures üldse luba kehva nähtavusega lennata.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: