Kristal ERR-ile: Nõmme Kaljul on oma identiteet, see on huvitav väljakutse

Järgmiseks kaheks hooajaks nimetati Nõmme Kalju peatreeneriks 143 korda Eesti koondist esindanud ning kahel korral FC Levadiaga meistriks tulnud Marko Kristal.

"See on väga suur väljakutse ja väga huvitav. Tippklubi Eestis, kellel on väga kõrged ambitsioonid ja tahavad alati saavutada maksimumi - minu jaoks on see väga suur väljakutse," ütles Kristal intervjuus ERR-ile. "Me oleme Tehvaga suhelnud peaaegu kogu aeg. Lõppkokkuvõttes kõige suurem kontakt tuli paar kuud tagasi."

Kristal on juhendanud mitmeid Eesti meeskondi, mis eristab Kaljut teistest? "Neil on oma identiteet. Nad on ajanud oma rida ja jäänud sellele truuks. Nad tahavad saavutada alati maksiumumi. Levadial olid samasugused eesmärgid, aga Kalju identiteet on kindlamalt välja joonistuv," rääkis Kristal, kelle sõnul on Kalju heas seisus. "Meeskond on olemas, aga me komplekteerime seda veel."

Milliseid muutusi on vaja Nõmme Kaljus ellu viia? "See selgub töö käigus, kui palju muutusi on vaja teha. Suures plaanis muutused tulevad. Need ei tule persoonipõhised, vaid natuke ka taustajõududes. Võib-olla on vaja natuke teistsugust mentaliteeti tuua. Leegionäre tuleb kindlasti. AInult eestlastest meeskonda komplekteerida – sellisel tasemel mängijad pole lihtsalt nii palju. See, mis puudutab eesti keelt, siis me oleme eestlased ja treeningtöö saab olema eesti keeles. Ma ei leia, et see oleks mingi problem. Minu eesmärk on alati olnud see, et mängijad saaksid aru, mis keeles nendega suhtlema peaks. Ma valdan erinevaid keeli ja saan rääkida nendega igas keeles. Mulle on oluline, et see info, mida on vaja edasi öelda, see jõuab kohale."

"Eesmärgid on kõrged. Ma olen alati olnud niisugune treener, et mulle meeldib huvitav, meeldib kui meeskonnad mängivad domineerivalt ja selle koha pealt on mul Kunoga arusaamised ühed ja eks me seda hakkame üritama," lisas Kristal.

Treeneritööd alustas Kristal Eesti koondise juures, kui oli vahemikus 2005-2007 Jelle Goesi abiline, 2008. aastal asus ta FC Levadia abitreeneriks, aastatel 2010 ja 2011 juhendas Kristal Tartu Tammekat ning seejärel võttis ta vastu Levadia peatreeneri ametikoha, mida pidas kuni 2015. aasta lõpuni, tulles selle aja jooksul kaks korda Eesti meistriks ja võites kaks korda Eesti karika ning korra superkarika. Pika treenerikarjääri jooksul on Kristal oma teadmiseid jaganud veel Ida-Virumaal, Viljandis ja Tabasalus.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: