Heas hoos Thiem sai finaalturniiril üllatuskaotuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dominic Thiem
Dominic Thiem Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Londonis peetavalt ATP finaalturniiril sai Dominic Thiem (ATP 5.) üllatuskaotuse, kui alistus alagrupi viimasele mehele Matteo Berrettinile (ATP 8.) tulemusega 6:7 (3), 3:6.

Maailma esireketist ja Roger Federerist (ATP 3.) jagu saanud austerlane kaotas itaallasele esimese punkti oma pallingul üheksandas geimis, kuid tal õnnestus seejärel murda kohe vastase serv tagasi. Kiires lõppmängus jäi siiski peale Berrenttini. Teises setis murdis itaallanne Thiemi servi 3:2 eduseisus.

Berrettinist sai esimene itaallane, kes on ATP finaalturniiril võitnud kohtumise. Selleks kulus tal tund aega ja 18 minutit. Mõlemad tennisistid servisid viis ässa. Berrettini tegi 17 liht- ja kaks topeltviga. Thiem sai kirja 16 lihtviga.

Vaatamata tänasele kaotusele on Thiem kahe võiduga kindlustanud koha poolfinaalis, olles läbi aegade esimene austerlane, kes meeste finaalturniiril nelja parema sekka jõudnud. Berrettini on kahe kaotuse ja ühe võiduga viimasel tabelireal. Teise poolfinalisti selgitavad omavahel Novak Djokovic ja Roger Federer.