Tulevikulootuste tenniseturniiri võit läks kodupubliku rõõmuks itaallasele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jannik Sinner
Jannik Sinner Autor/allikas: AFP/Scanpix

Milanos toimunud meeste tennise tulevikulootuste aastalõputurniiri võitis kohaliku publiku rõõmuks Jannik Sinner.

18-aastane Innichenis sündinud itaallane alistas finaalis esimese asetusega Austraalia tennisisti Alex de Minauri (ATP 18.) 4:2, 4:1, 4:2. Sinner (ATP 95.) päästis mängu jooksul kõik üheksa murdepalli. See oli talle käesoleval hooajal teine võit maailma esikahekümnesse kuuluva mängija üle, oktoobris oli ta Antwerpenis üle kogenud prantslasest Gael Monfilsist.

Turniiri wild card'ina alustanud Sinner on maailma edetabelis noorim esisajasse kuuluv mängija, enne teda on Next Geni finaalturniiril võidutsenud Hyeon Chung ja Stefanos Tsitsipas, kes jõudsid mõlemad kaks kuud pärast triumfi Austraalia lahtistel poolfinaali. De Minaur mängis Milanos finaalis ka eelmisel aastal, kui kaotas Stefanos Tsitsipasele.

Kuni 21-aastastele tulevikulootustele mõeldud turniiril on kasutusel teistsugused reeglid kui muudel turniiridel. Näiteks mängitakse sette tavapärase kuue geimivõidu asemel nelja geimivõiduni, seisul 3:3 mängitakse kiire lõppmäng. Lisaks ei ole geimis 40:40 viigil enam edu, vaid järgnev punkt toob geimivõidu. Iga punkti vahe võib olla maksimaalselt 25 sekundit, servimisel ei loeta enam võrgupuudet. Joonekohtunikke ei ole (ja väljakul pole ka sisemisi küljejooni), selle asemel kasutatakse elektroonikat.