IAAF-i president ERR-ile: peame kergejõustiku järgmistele põlvkondadele huvitavaks muutma

Kaks päeva viibis Tallinnas IAAF-i president, kahekordne olümpiavõitja Sebastian Coe, kes valiti Doha MM-i ajal teist ametiaega järjest maailma kergejõustikku juhtima.

Sebastian Coe viibis Tallinnas 50 riigi esindajad siia toonud Euroopa Kergejõustikuliidu kalendrikonverentsi raames. 2015. aastal ametisse astunud Coe valiti Doha MM-i ajal 203 liikme poolt ühehäälselt kuni 2023. aastani maailma kergejõustikku juhtima.

"Järgmised neli aastat keskendume kergejõustikule ja sellele, kuidas seda uuendada ning paremini esitleda. Peame kõige otsesemas mõttes tegema kõik selleks, et kergejõustik muuta huvitavaks järgmiste põlvkondade jaoks," ütles Coe intervjuus ERR-ile.

Venemaa ei ole juba mitu tiitlivõistlust järjest oma lipu all saanud võistelda. Mõistagi on üks eesmärke ka see, et olukord muutuks.

"Selle dopingusaaga lõpp sõltub uurimiskomisjoni nõuannetest ja toimunud arengust. Muidugi ootame ka Maailma Antidopingu Agentuurilt täit pilti sellest, mis juhtunud on ning milliseid andmeid ja proove nad on kogunud. Kõik ülejäänu on hetkel puhas spekulatsioon. Meie ambitsioon peab olema see, et lõpuks võistleb iga riik enda lipu all," jätkas Coe.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: