Haugasmägi tuli põneva heitluse järel kuuendat korda Euroopa meistriks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Haugasmägi tuli kuuendat korda Euroopa meistriks Autor/allikas: Viesturs Lacis

Ringraja paadiklassi OSY-400 Euroopa meistrivõistlused sõideti möödunud nädalavahetusel Poolas Chodziezis. Euroopa meistritiitel kuulus juba kuuendat korda Rasmus Haugasmäele, hõbemedal Cezary Strumnikule ja pronksmedal Miroslav Bazinskile.

Tegemist oli Rasmus Haugasmäe seni suurima konkurendi poolaka Cezary Strumniku kodurajaga ja möödunud hooaja Euroopa meistrina ootas ees tiitlikaitsmiseks keeruline võistlus.

Juba ajasõidus näitas Strumnik väga head minekut, kuid temast veel kiiremaks osutus selle hooaja üllataja Janis Badaukis Lätist, kes sõitis välja ajasõidu parima aja jättes Strumniku teiseks ja Haugasmäe kolmandaks.

Esimesest stardist sai parima lähte Strumnik, kohe tema järel Haugasmägi ja Badaukis. Sõit katkestati punase lipuga, kuna toimus avarii kahe poolaka Jakub Rochowiaki ja Michal Požniaki vahel. Mõlemad sõitjaid jäid terveks.

Kordusstardis sai Haugasmägi küll hästi minema, aga sisekurvis olnud Strumnik sai tast ette ja juhtis sõitu kuni lõpuni. Esikohalt startinud Badaukis jäi küll stardis natuke maha, aga oma ülisuure lõppkiirusega survestas ta Haugasmäge terve sõidu ja finišilipu langedes oli ta Badaukisest ainult poole paadijagu ees.

Teises stardis asus sõitu juhtima stardist sisekurvi jäänud Strumnik ja kohe tema kannul Haugasmägi. Kolmandal ringil möödus Haugasmäest välisringis sõitnud ülikiire Badaukis ja asus Strumnikut jälitama. Viimasel ringil õnnestus tal poolakast mööda saada ja võtta sõidust maksimum punktid, teine oli Strumnik ja kolmas Haugasmägi.

Kolmas start anti pühapäeval, kus tingimused olid raskemaks läinud ja tuul tugevnenud. Ülihea stardi saanud Haugasmägi sai liidripositsiooni juba peale esimest pööret ja pannes maksma kogu oma kogemuse hoidis ta terve sõidu seljataga nii Strumnikut, kui Badaukist. Samas järjekorras ka finišeeriti. Kuid Cezary Strumnikule määrati peale sõitu karistus stardisirgel liinihoidmise rikkumise eest ning võeti üks ring sõidust maha, mis langetas ta alles 11. kohale.

Viimasesse sõitu läksid Haugasmägi ja Badaukis võrdse 925. punktiga. Kes sõidu võidab on Euroopa meister. Oma võimalus oli ka stardirivi lõpus startival Strumnikul, kellel oli 830 punkti. Paadid olid stardisillal valmis ja stardiprotseduur alanud, kui napid sekundid ennem starti tõsteti punane lipp ja kuna tuulepuhangud oli läinud väga tugevaks, siis viimane sõit jäeti ära. Võrdsete punktide puhul arvestati kiireimat sõiduaega ning see kuulus teisest sõidust Badaukisele.

Sõitudele järgnenud tehniline kontroll aga tuvastas, et lätlase võistlusmootor ei vasta nõuetele ja Badaukis diskvalifitseeriti võistluselt. Haugasmägi ja Strumnik läbisid tehnilise kontrolli puhtalt ning ka Miroslav Bazinski Ungarist, kes tõusis nüüd kolmandaks.

"Kui me valmistusime võistluseks, siis ei olnud meil veel ettekujutust, kui huvitavaks ja pingeliseks see võistlus läheb. Otsustavaks sai kolmas start, kus mu vend Hannes suutis mootori käivitada ülitäpselt ja start õnnestus ning sai sõidust võetud võit. Õnne oli meil ka, kuna Strumnikule määratud karistus kolmandas sõidus langetas ta punktidega tahapoole," võttis Haugasmägi võistluse kokku.

Haugasmägi tuli kuuendat korda Euroopa meistriks Autor/allikas: Viesturs Lacis

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: