11-aastane Eesti jetisportlane kuulutati maailma parimaks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ander-Hubert Lauri ja UIM-i president dr. Raffaele Chiulli Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Rahvusvaheline veemoto föderatsiooni (UIM) maailmameistrite gala toimus sellel aastal kevadiselt värskes Lausanne'is. Olümpia kodulinna Šveitsis olid kutsutud möödunud hooaja kõigi võistlusklasside maailmameistrid ja edetabeliliidrid üle maailma.

Gala toimumiskohaks oli Lausanne'is Rahvusvahelise Olümpiakomitee moodne multifunktsionaalne olümpiamuuseum. 11. korda toimunud maailmameistrite galale oli kohale tulnud üle kahesaja sportlase ja külalise üle terve maailma.

Eestist sai kutse neli sportlast - maailmameistritena Rasmus Haugasmägi, Stefan Arand ja Ander-Hubert Lauri. Jasmiin Üpraus sai kutse jetispordi naiste maailma edetabeli kolmanda koha saavutamise eest möödunud aastal.

2019. aasta parima sportlase tiitlile oli kandideerimas seitse sportlast. Üheks kandidaadiks oli Rasmus Haugasmägi, kes on võitnud ringrajapaatide klassis OSY-400 järjest seitse MM-tiitlit ja kuus EM-tiitlit. Lisaks oli kandidaatide seas ringrajapaatide maailmameistrid Shaun Torrente, Rashed Al Qemzi, Claudio Fanzini ja jetispordi MM-sarja maailmameistrid Emma-Nellie Ortendahl ja Kevin Reiterer.

Aasta sportlaseks kuulutati aga hoopis norralanna Marit Stromoy, kes esimese naissoost piloodina võitis ringrajapaatide klassi F-1 MM-sarjas medali ja näitas sellega, et F-1 MM-sari ei ole ainult meeste mängumaa.

2019. aasta parima noorsportlase tiitlile oli kandidaate kokku viis. Kandideerimas olid Alex Cewe Rootsist, Maksim Shakhvorostov Venemaalt, Laura Lackovica Lätist, Theodor Liseth Norrast ja Eesti mikromürsk Ander-Hubert Lauri.

Aasta noorsportlase valimisel võetakse lisaks edukusele ja järjepidevusele oma spordialal arvesse veel heaks eeskujuks olemist teistele noorsportlastele üle maailma. Eesti sportlane Stefan Arand on valitud UIM-i aasta noorsportlaseks hooaegadel 2016, 2017 ja 2018. Arand paluti galal lavale välja kuulutama 2019. aasta parimat noorsportlast ja üllatus oli suur, kui ta sai aasta noorsportlase tiitli üle anda Eesti noorele jetisportlasele Ander-Hubert Laurile.

Nädal tagasi 11 aastaseks saanud Lauri on noor jetisportlane, kes on hooajal 2018 ja 2019 võitnud SKI Junior GP3.2 klassis maailma- ja Euroopa meistritiitlid. Kaheksa-aastaselt võistlemist alustanud Lauri on olnud eeskujuks nii treeningutel kui võistlustel mitte ainult teistele noortele, vaid ka täiskasvanud sportlastele, kellega koos on ta treeninud. Lauri pälvis ka Eesti Veemoto Liidu hooaja 2019. aasta noore jetisportlase tiitli.

"Meie noori ja neiusid juhendavad treenerid on tublid. UIM-i aasta noorsportlase tiitlit on välja antud alates 2016. aastast ja siiani on ta kuulunud ainult Eesti noorsportlastele. Ma usun, et me teeme siin midagi õigesti, kui meid tuuakse juba aastaid ülejäänud maailmale eeskujuks ja paljudele riikidele pakub huvi kuidas Eesti noorteprogramm töötab ja millest ta koosneb," kommenteeris Eesti Veemoto Liidu peasekretär Algo Kuus.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: