Kuuendat EM-tiitlit jahtiv Haugasmägi annab vormile viimast lihvi

Foto: ERR

Sel suvel veemotos juba seitsmenda maailmameistritiitli võitnud Rasmus Haugasmägi annab viimast lihvi vormile ja tehnikale, et kaitsta peagi Euroopa meistritiitlit.

"Hetkel on põhifookus kiirendusel, nagu ta meil alati on olnud. Praegu tegime ka kiirendustesti – vaatasime kuidas väikesed muudatused vintidele on sobinud ja üritame anda Euroopa meistrivõistlustele valmistudes viimast lihvi. Siiamaani oleme jätkanud samas vaimus ja üritame kodus kõik töö ära teha, et kui EM-ile läheme, et siis ei peaks kohapeal midagi leiutama hakkama," rääkis Emajõel paati testiv Haugasmägi ERR-ile.

Testmisel all olnud tehnikast läheb EM-ile aga vähe. "Ausalt öeldes ainult paat ja mina. Ülejäänud asjad on hetkel kõik varuversioonid, sest ei taha siin kõige paremat välja panna. Mootor on hetkel tehniku juures ja selle põhivindi hoiame ainult tiitlivõistlusteks, et ei peaks liialt palju riske võtma. Selle võrdluse saame ka selle mootori ja teiste vintidega ära tehtud."

Kohapeal testitakse Haugasmägi sõnul võimalikult vähe. "Eks konkurendid ikka teevad, aga meie üritame seda hoida ikkagi võimalikult minimaalseks. Kui on võimalik, siis üritame isegi treeningu ära jätta. Üldjuhul ajatrennid on nii pikad, et kui seal mõni apsakas juhtub, siis suudame sellest ka välja tulla."

EM toimub tänavu Poolas, kus eestlasek konkurentideks on poolakad, kellega jagati pjedestaali ka MM-il. "Nende koduõuel on ikkagi natuke keerulisem toimetada, ilmselgelt nemad on seal raja peal kõvasti tugevamad. Eks me anname ikkagi endast maksimumi ja vaatame, mis sealt välja tuleb."

Seoses muudatusega reeglistikus on ka Haugasmägi paat väikese uuenduskuuri läbinud. "Paat ise on sellevõrra uus, et seal on tehtud muudatused vastavalt uuele kõrgusreeglile. Tundub, et saime selle ilusti häälestatud, aga eks ta natuke pani meile pinget peale, sest me ei teadnud, mis seisus me enne MM-ile minekut oleme. Nagu näha, siis tundub, et meie eelnev töö kandis vilja ja suutsime tiitlit kaitsta."

Kahe nädala pärast on Haugasmägile võimalus võita enda kuues Euroopa meistritiitel. "Eesmärgiks on ta ikka, aga võtame päev korraga. Seal on ikkagi tugevad sõitjad ja motospordi puhul ei tea kunagi, mis võib juhtuda. Siiamaani on meil hästi läinud ja loodame, et see sama asi ka jätkub."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: