Magnus Kirt: enim rõõmustab tulemuste keskmine

Kergejõustiku maailmameistrivõistluste hooaeg on jõudnud poole peale ja tänasest jääb Doha MM-ini täpselt kaks kuud. Odaviskaja Magnus Kirt alustab hooaja teist poolt maailma edetabeli esinumbrina.

Mai lõpus võistlushooaega alustanud Kirt on kahe kuuga teinud kaheksa võistlust ja seitsmel neist visanud oda üle 87 meetri - viimati kolm päeva tagasi Soomes Joensuus oli Kirdi võidutulemus 87.35.

"Kaheksa võistluse põhjal on tulemuste hinnang "väga hea". Hea stabiilsus, keskmine tase, katsete õnnestumise protsent," loetles Kirt intervjuus ERR-ile.

"Eks seal on ka palju pisiprobleeme, mida ma enne ei ole kogenud, aga eks need tulevad ka meetritega. Selg, mis mul tunda andis enne esimest Teemantliigat. Natuke on õlg ja pöid tunda andnud."

"Muret ei tekita, aga need nõuavad lihtsalt natuke rohkem vaeva ja tööd ka peale trenni ja õhtul enne magamaminekut," jätkas Kirt.

"Nokitsemist on rohkem, aga väga muret ei tee, sest Indrek [füsioterapeut Indrek Tustit - toim.] on ka tagasi Eestis ja alati, kui Indrek on tagasi Eestis, on keha üle kontroll parem. Mida rohkem päevi temaga koos veedan, seda parem see on."

Kui eelmisel aastal - oma läbimurdehooajal maailma paremikku näitas Kirt samuti imetlusväärset stabiilsust - mitte ühtegi võistlust alla 83 meetri ja nende seas kuus võistlust üle 87 -, siis tänavu on tulemuste tase veel kõrgem.

"Alati on hea tehniline töö talvisel perioodil. Oleme suutnud olla terved ja teha palju tehniliselt häid katseid. Nende üle on hea meel. On olnud palju katseid talvel ja kvaliteetseid trenne," lausus Kirt.

"See kajastub ka tulemustes suvel. Kõige rohkem valmistab rõõmu keskmine - kõige kehvem tulemus on 84 ja kõige parem 89 peale. See vahe on hästi väike ja valmistab kõige suuremat rõõmu."

Järgmise võistluse teeb Kirt kahe nädala pärast ning augusti teises pooles läheb võistlusgraafik taas väga tihedaks.

"Praegu saab kümme päeva natuke raskemat trenni teha ja see on märgilise tähtsusega, et oleks teine pool ka tugev. Enne MM-i on väike treeninglaager plaanis, et saaks kvaliteetseid treeninguid vahele," lausus odaviskaja.

"Praegu on väga palju võistlusi olnud ja tugevaid raskeid trenne ei ole saanud nii palju teha. Seda on vaja kindlasti hooaja keskel teha, et olla löögivalmis ka oktoobri alguses."

Praegusele maailma esinumbri positsioonile Kirt suurt tähtsust ei omista. Eelmisel aastal domineerinud sakslased pole tänavu 90-meetriseid odakaari veel näidanud, kuid pikk hooaeg on alles poole peal.

"Eks igaühel omad viisid, kuidas MM-iks valmistuda. Kes teeb natuke pikemalt ja tugevamalt sissejuhatuse... ongi esimestel võistlustel kangemad ja ei ole nii head," jääb ta äraootavaks.

"Mina teen hooaja keskel natuke tugevama treeningtsükli. Selle põhjal järeldusi MM-iks teha ei ole mõtet. MM-il tuleb valmis olla, et kõik on väga heas vormis."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: