Zeleznylt kiita saanud Kirt ERR-ile: stabiilsusega tuleb veel tööd teha

Foto: ERR

Magnus Kirt näitas nädala jooksul kahte võimsat odakaart, kui viis esmalt Ostravas Eesti rekordi 90.34-ni ning parandas tipptulemust kaks päeva hiljem Soomes veel 27 sentimeetri võrra.

"Kõige rohkem teeb võib-olla rõõmu see, et suutsin üle 90-meetrist tulemust näidata ka teist korda," rääkis Kirt ERR-ile. "Eks see on klubi, kuhu pole väga paljud pääsenud, mina olen vist 20. inimene. Mingil määral on see märgilise tähtsusega, aga nagu olen öelnud, tuleb neid tulemusi teha õigetes kohtades."

Ostrava võistluse direktoriks on kolmekordne olümpiavõitja ja maailmarekordiomanik Jan Zelezny. "Tema andis pärast odaviset ka auhinna üle, kiitis tehniliselt mu katseid ja soovis edu edaspidiseks. Nagu ma ta õpilastelt olen kuulnud, siis talle meeldib minu kiirus," rääkis Kirt.

"Ostrava viskes oli väga palju emotsiooni; eks seda on muidu ka, aga see oli puhtalt natuke panema minemine. Seal oli erinevaid pause, mis ajasid mind natukene endast välja. Soomes oli selles mõttes parem, et suutsin enda tehnikat kontrollida."

Odaviske kõigi aegade tulemuste edetabelis oli Kirdile Soomest võidu toonud 90.61 paremuselt 69. viskeks. Kas eestlasel on veel kuskilt võimalik sentimeetreid juurde leida? "Treeneritega arutasime, et on veel mõned asendid, mida paremaks saada," tõdes Kirt. "Loodan, et ka vormi poole pealt on veel väike varu olemas. Hooaeg on nii-öelda algusjärgus, veel pikk maa on minna."

Teised maailma tipud Kuortanes tähelepanuväärseid odakaari ei näidanud ja Kirdi järel tuli 86.93-ga teiseks kohalik Oliver Helander. Olümpiavõitja Thomas Röhler ületas 80 meetri joone kirja läinud neljast katsest vaid ühel korral. "Röhler võistles eelmisel nädalal pea kolm päeva järjest, ma arvan, et ta oli lihtsalt väsinud. Küll nad MM-iks kõik vormis on. Ma arvan, et see ring on üle kogu maailma päris lai, [Cheng Chao-Tsun] on väga hea, [Helander] väga hea. Neid viskajaid jagub päris palju."

"Nüüd on järgmise võistluseni pea 15 päeva aega ja tuleb natuke trenni teha, värskust ja jõudu koguda," sõnas Kirt lähiplaanide kohta. "Loodetavasti saan mõned head tehnikatrennid teha, et suudaks ka pärast häid katseid edasi näidata stabiilset minekut. Kõverad on praegu natuke liiga suured, need tuleb saada ühtlasemaks. Tunnen, et see on koht, mille kallal tuleb tööd teha."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: