Võõrsil otsustava mängu võitnud St. Louis Blues teenis esimese Stanley karika ({{commentsTotal}})

St. Louis Blues
St. Louis Blues Autor/allikas: AFP/Scanpix

St. Louis Blues alistas võõrsil Boston Bruinsi 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) ja võitis Stanley karikavõistluste finaalseeria mängudega neli-kolm.

St. Louis pani edule aluse avakolmandiku lõpuks, kui pisut enam kui kolme minuti sees tabasid Ryan O'Reilly ja Alex Pietrangelo.

Pärast väravateta teist perioodi suurendasid viimasel kolmandikul Brayden Schenn ja Zach Sanford külaliste edu veelgi. Matt Grzelczyki (Boston) tabamus 2.10 enne lõppu enam miskit ei muutnud.

1967. aastal NHL-iga liitunud Blues sai seejärel hakata tähistama ajaloo esimest Stanley karikavõitu. Aastatel 1968-1970 jõuti kolmel korral järjest finaali, aga kaotati kõigil korral mängudega null-neli.

Finaali seitsmendas kohtumises oma Stanley karikavõistluste kaheksanda värava visanud O'Reilly pälvis ka Conn Smythe'i trofee, mis antakse play-off'ide kõige väärtuslikumale mängijale.