Maicel Uibo ei jõua füsioterapeut Risto Jamnest ära tänada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti mitmevõistleja Maicel Uibo pidas Götzise võistluse juures kohast ja punktisummast tähtsamaks asjaolu, et õnnestus lõpuni areenil olla.

"Peale oppi on tõesti päris mõnus teada, et jalg enam-vähem kestis kümme ala läbi. Kindlasti oli kõvasti abi füsio Risto Jamnesest," lausus Uibo ERR-ile.

"Täitsa üksi ei oleks ilmselt kümme ala tehtud saadud, aga Jamnesest oli kolm päeva enne võistlust ja võistluse kahe päeva jooksul nii palju abi, et ei suuda meest ära tänada."

Kumb on magusam - kas punktisumma või kolmas koht? "Ma arvan, et mõlemad on rahuldavad. Kõige rohkem pakub rahu, et sain lõpuni."

Enim ärevust pakkus teivashüppe, mis lõppes siiski õnnelikult - 5.30 tähistas isikliku rekordi kordamist. "Seitse ala läks jube mõnusalt. Teiba soojendus oli ka päris hea, aga siis miskipärast enne seda esimest avakatset - võib-olla pika ootusega jahtusin maha."

Tegin end küll enne soojaks, aga [kand] läks hellaks. Sealt tingituna ka vahelejäänud katsed ja riskivõtmised. Teibas see tasus lõpuks ära, sain kolme katsega 5.30-st jagu. Aga eks seal teibas see kanna seis võib-olla natuke ärevaks läks."

Päev algas etteastetega 110 meetri tõkkejooksus ja kettaheitega. "Esimesed kaks ala... tõketes panime viis-kuus korda kätega kokku. Kettas ei ole midagi - seal üks mees ringis... natuke oleks võinud paremini, aga mis seal ikka. Kokkuvõttes tehnilised asjad - endiselt pole väga palju neid alasid lihvida saanud."

Doha maailmameistrivõistlusteni jääb neli kuud. Uibo usub, et siit saab vorm paremaks minna. "Kolm kuud tagasi praegusest sain tossuga esimesed jooksusammud teha. Loodan, et Dohas peaks ikka parem seis olema kui siin," lausus tänavu kolme kümnevõistlust plaaniv eestlane.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: