Soome sai MM-il avamängus Kanadast jagu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557470820000 | amCalendar}}
Soome koondislased väravat tähistamas.
Soome koondislased väravat tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Slovakkias alanud jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas Soome avamängus 3:1 Kanada.

Vaid kahe NHL-i mehega tugevdatud Soome asus avakolmanikul Kaapo Kakko väravast juhtima, kuid edu püsis vähem kui poolteist minutit, kui Jonathan Marchessault viigistas seisu. Kolmanda perioodi alguses viis Arttu Ilomäki arvulises ülekaalus soomlased taas juhtima, lõppseisu vormistas Kakko, saates litri tühja väravasse.

Soome sai Kanadast jagu teist MM-i järjest, mullu alistati kanadalased alagrupiturniiril koguni 5:1.

A-alagrupis mängiv Soome läheb teises mängus vastamisi võõrustaja Slovakkiaga, Kanada järgmine vastane on uustulnuk Suurbritannia.

Enne mängu:

Viimasel 27 MM-turniiril 13 korral medalile jõudnud Soome alustab seekordset MM-i ainult kahe NHL-i mehega, kui kaitseliini kuulub lõppenud põhihooajal Chicago Blackhawksi eest debüteerinud 19-aastane Henri Jokiharju ning ründesse 23-aastane Florida Panthersi mees Juho Lammikko.

2015. ja 2016. aastal kulla võitnud ning 2017 hõbedale tulnud Kanada jäi möödunud aastal poolfinaalis alla Šveitsile ning kaotas hiljem ka pronksimängu. Erinevalt Soomest kuulub nende ridadesse mitmeid kogenud NHL-i mehi, kuigi viimasel hetkel jäi koondisest eemale treeningul vigastada saanud Maple Leafsi superstaar John Tavares.

ETV2 ekraanil ja ERR-i spordiportaalis algab kohtumise otseülekanne kell 17.10. Kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Rauno Parras.

Toimetaja: ERR Sport