Tiitlikaitsja Rootsi pidi tulises mängus Tšehhi paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

{{1557495000000 | amCalendar}}
Jäähoki MM: Tšehhi - Rootsi
Jäähoki MM: Tšehhi - Rootsi Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Slovakkias alanud jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas Tšehhi viimasel kahel aastal maailmameistriks tulnud Rootsi 5:2.

Tšehhid läksid koguni 26 trahviminutiga kohtumist juhtima juba mängu teisel minutil, mil skoori avas Jakub Vrana. Rootsi suutis küll teisel kolmandikul kiirete väravatega Patric Hornqvistilt ja Oskar Lindblomilt 2:1 juhtima minna, aga Dominik Kubaliki 37. minutis viis meeskonna vaheajale 2:2 viigiseisus.

Kolmanda kolmandiku alguses taastas Michael Frolik tšehhide eduseisu ning lõpuminutitel skoorisid Jakob Vrana ja Jan Kovar, vormistades nõnda Tšehhi kolmeväravalise võidu.

Rootsi kohtub järgmises mängus Itaaliaga, Tšehhi läheb vastamisi Venemaaga. Veel kuuluvad B-alagruppi Šveits, Läti, Austria ja Norra.

Enne mängu:

Rootsi jäähokikoondis on maailmameistriks tulnud viimasel kahel aastal. Mullu alistati finaalis Šveits ning 2017. aastal oldi paremad Kanadast. Kokku on rootslased MM-i võitnud koguni 11 korral, veel ka aastatel 2013, 2006, 1998, 1992, 1991, 1987, 1962, 1957 ja 1953.

Tšehhi jäähokikoondis jõudis mullusel MM-il play-off'idesse, kus veerandfinaalis kaotati Ameerika Ühendriikidele 2:3. Tšehhid on maailmameistriks tulnud kuuel korral – 1996., 1999., 2000., 2001., 2005. ja 2010. aastal.

Eesti jäähokikoondise puurilukk Villem-Hendrik Koitmaa peab Rootsit suurfavoriidiks ka tänavu. "Rootsi koondises on 18 mängijat NHL-ist, praktiliselt kogu meeskond. Juba see näitab omaette, kui tõsiselt võtavad rootslased MM-i," sõnas Koitmaa intervjuus Vikerraadiole.

"Rootsi saab olema väga tugev vastane, julgen öelda, et vähemalt paberil üks peamiseid tiitlikandidaate. Kindlasti lisab neile kindlust see, et peatreener on sama. Arvan, et Rikard Grönborg on nii mitu aastat koondise juures olnud, talle on tuumik ja mängustiil teada ja tuntud. Rootsi on kindlasti üks favoriite ka see aasta."

Toimetaja: ERR Sport