Võõrustaja Slovakkia alustas jäähoki MM-i võiduga USA üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Slovakkia jäähokikoondis võitu tähistamas.
Slovakkia jäähokikoondis võitu tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Slovakkias alanud jäähoki maailmameistrivõistlustel said võõrustajad avapäeval magusa võidu, alistades koguni 4:1 üheks kullasoosikuks peetud USA.

Esimesel kolmandikul jõudsid esimesena väravani slovakid, kui Matuš Sukel saatis litri ameeriklaste väravasse. Rõõmupidu kestis kaheksa minutit, kuni Alex Debrincat viigistas seisu.

Slovakid aga ei andnud alla, teisel perioodil tegid skoori Erik Cernak ja Tomaš Tatar ning lõppseisu vormistas viimasel kolmandikul Michal Krištof.

"Proovisime publikult ammutada nii palju emotsiooni kui võimalik," ütles Slovakkia koondise ründaja Robert Lantoši. "Enda kodujääl mängimine on ilus, meeldejääv. See on midagi erilist."

Järgmisena lähevad A-alagruppi kuuluvad slovakid vastamisi Soomega, kes oli 3:1 üle Kanadast. USA kohtub teises mängus Prantsusmaaga.