Kanada lubas Prantsusmaa lähedale, aga võttis siiski kohustusliku võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557986340000 | amCalendar}}
Kanada jäähokikoondislased Prantsusmaale visatud väravat tähistamas
Kanada jäähokikoondislased Prantsusmaale visatud väravat tähistamas Autor/allikas: Laskowski/PressFocus/SIPA/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistlustel Slovakkias alistas Kanada neljapäevases A-alagrupi mängus Prantsusmaa 5:2 (3:0, 0:1, 2:1).

Mängu kaheksandal minutil viis Anthony Mantha kanadalased 1:0 juhtima, avakolmandikul lisasid ühe värava veel Darnell Nurse ja Anthony Cirelli. Teise perioodi lõpus viskas Damien Fleury ühe värava tagasi ja kolm minutit pärast otsustava kolmandiku algust vähendas Anthony Rechi tabamus prantslaste kaotusseisu juba minimaalseks.

Kanada võttis siiski kohustusliku võidu, kui Mantha viskas oma teise värava ja Mark Stone tõi kümme minutit enne lõpusireeni tabloole lõppseisu 5:2. Neljapäevase võiduga tõusis Kanada A-grupis vähemalt mõneks ajaks Saksamaa järel teisele kohale, Prantsusmaa jätkab Suurbritannia ees eelviimasel kohal. Teises samal ajal toimunud mängus alistas Rootsi B-grupis Austria 9:1.

Enne mängu:

NHL-i meestest koosnev Kanada koondis alustas MM-i Soome vastu, kellele jäädi üllatuslikult alla 1:3. Teises mängus võttis Põhja-Ameerika riik aga juba kohustusliku võidu, kui alagrupi kõige nõrgem meeskond Suurbritannia alistati koguni 8:0. Kõige viimatisemalt mängis Kanada võõrustajamaa Slovakkiaga, keda võideti esmaspäeval peetud põnevuskohtumises 6:5.

Prantsusmaa läks enda avamängus vastamisi Taaniga, kellelt saadi valus kaotus alles karistusvisetel (4:5). Sellele järgnevalt kaotati suurelt 1:7 Ameerika Ühendriikidele ja teisipäeval 1:4 alagrupi liider Saksamaale.

Kanada on A-alagrupis kuue silmaga neljandal kohal, ühe punkti kogunud Prantsusmaa on seitsmes. Veerandfinaali pääsevad grupi neli paremat.

Toimetaja: ERR Sport