Venemaa hokikoondis alustas MM-i kindla võiduga Norra üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557474360000 | amCalendar}}
Venemaa hokikoondislased väravat tähistamas.
Venemaa hokikoondislased väravat tähistamas. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Slovakkias alanud jäähoki maailmameistrivõistlustel sai Venemaa avamängus kindlalt 5:2 jagu Norrast.

Mullu alles kuuenda kohaga leppinud Venemaa on tänavu väga tugeva koosseisuga, koondisesse kuuluvad nii legendid Aleksandr Ovetškin, Ilja Kovaltšuk kui Jevgeni Malkin ning ka lõppenud NHL-i põhihooajal enim punkte kogunud Nikita Kutšerov.

Venemaa väravaarve avas Jevgeni Dadonov, avakolmandikul oli täpne ka Artjom Anisimov. Teisel perioodil suurendasid Kutšerov ja Dadonov Venemaa eduseisu ning viimasel kolmandikul skooris Nikita Gusev. Norra esimese värava viskas ligi neli minutit enne matši lõppu Thomas Valkvä Olsen ja seejärel oli täpne ka Jonas Holös.

B-alagruppi kuuluv Venemaa läheb järgmisena vastamisi Austriaga, Norra kohtub teises mängus Tšehhiga.

Enne mängu:

Venemaa alustab MM-i ühena suurfavoriitidest ning selles veendumiseks tasub vaid pilk heita nende koosseisule: koondisesse kuuluvad nii legendid Aleksandr Ovetškin, Ilja Kovaltšuk kui Jevgeni Malkin ning ka lõppenud NHL-i põhihooajal enim punkte kogunud Nikita Kutšerov.

Eelmisel MM-il 13. kohaga leppinud Norra nimekirja ei kuulu nende ehk suurim täht Mats Zuccarello, ainsaks NHL-i meheks on Chicago Blackhawksis mängiv 23-aastane Andreas Martinsen. Peamiselt kodumaal mängiva kaitseliini jaoks saab Venemaa kuulsate nimede peatamine olema keeruliseks ülesandeks.

ETV+ ja ERR-i spordiportaali otseülekanne kohtumisest algab kell 17.10. Kanalis ETV+ saab valida eesti- ja venekeelse kommentaari vahel, spordiportaalis on ülekanne eestikeelne.

Toimetaja: ERR Sport