Ameeriklased vajasid Soome alistamiseks lisaaega ({{commentsTotal}})

{{1557729900000 | amCalendar}}
Dylan Larkin
Dylan Larkin Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jäähoki MM-turniiril Slovakkias alistas USA meeskond esmaspäeval lisaajal Soome 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0).

Ameeriklased avasid skoori juba 50. sekundil, kui tabamuseni jõudis New York Rangersi kaitsja Brady Skjei. Kümme minutit hiljem suurendas edu Calgary Flamesi ründaja Johnny Gaudreau. Soomlased jõudsid tabamuseni avakolmandiku viimasel minutil, autoriks Harri Pesonen.

Ka teisel perioodil jõudis Soome väravani viimasel minutil. 32 sekundit enne pausi viigistas arvulisest ülekaalust Niko Ojamäki.

Kohtumise kolmandal perioodil väravateni ei jõutud, aga 3.27 pärast lisaaja algust viskas Dylan Larkin ameeriklaste võidutabamuse.

Tabeliseis: 1. Soome 7 punkti (3 mängust), 2. Saksamaa 6 (2), 3. USA 5 (3), 4. Kanada 3 (2), 5. Slovakkia 3 (2), 6. Taani 2 (2), 7. Prantsusmaa 1 (2), 8. Suurbritannia 0 (2).

Enne mängu:

Soome hokimehed on turniiri alustanud kahe võiduga: avakohtumises alistati 3:1 Kanada ning seejärel 4:2 Slovakkia. Turniiri kuumimaks nimeks on tõusnud soomlaste 18-aastane Kaapo Kakko, kes viskas kanadalaste võrku kaks ja slovakkidele kolm väravat. A-grupis hoiab Soome Saksamaa ees esikohta.

Ameeriklaste jaoks algas turniir sootuks vastupidise emotsiooniga, kui 1:4 jäädi alla korraldajamaale Slovakkiale. Suure kaotuse järel alistati Prantsusmaa pühapäeval 7:1.

"See oli meie jaoks suur võit, eriti arvestades seda, et homme [täna] mängime Soomega," rääkis võidumängus kaks väravat visanud Colin White. "Tõstsime natuke enesekindlust, see oli hea meeskondlik esitus."

Toimetaja: ERR Sport