Eesti koondise ründaja Jürgens: eesmärk on medal ({{commentsTotal}})

Morten Arantez Jürgens
Morten Arantez Jürgens Autor/allikas: ERR

Eesti kuni 20-aastaste jäähokikoondis alustas kodust teise divisjoni turniiri raske 2:1 võiduga Hispaania üle.

Kohtumise võiduväravaks jäi Kirill Lodeikini tabamus arvulisest ülekaalust teisel kolmandikul.Juba kohtumise kolmandal minutil Eesti juhtima viinud Morten Arantez Jürgens tunnistas, et võimaluste realiseerimine peab paranema.

"Natuke omapäi mängiti vahepeal. Peab rohkem meeskonana mängima," ütles Jürgens võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Tempot peab ka tõstma, aga muidu oli hea mäng ja võitsime."

Eesti võitis pealevisked 33:23, kuid Hispaania osutas terve kohtumise südi vastupanu, viigistades teise kolmandiku alguses seisu 1:1-le. Mõlemad meeskonnad teenisid palju kaheminutilisi karistusi ja viimasel perioodil jäi Eesti kahel korral jääle ka kolmekesi viie vastu, aga meeskondlik pingutus kaitses ja väravavaht Oliver Sooviku 22 tõrjet tõid turniiri avamängus võidu.

"Mängisime hästi: Natuke tegime vigu ja saime väga palju karistusi, aga punktid on taskus ja jätkame," ütles U-20 koondise kaitsja Saveli Novikov.

Jürgens lisas: "Vastased on tugevad, aga eesmärgid on medal ära tuua."

Esmaspäeval kell kaheksa õhtul mängib Eesti Tondiraba jäähallis Leeduga ning järgmistel päevadel Suubritannia, Korea ja Rumeeniaga.