Tartus avati Lõuna-Eesti esimene jalgpalli sisehall ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus reedel avatud Lõuna-Eesti esimene jalgpalli sisehall parandab oluliselt piirkonna harrastajate treenimistingimusi talvisel perioodil, mil muud väljakud on kehvas seisus.

Kui muidu peaksid noored Tartu jalgpallurid treenima külmas, libedal ja kehvas korras väljakul või üldse tavalises saalis, siis nüüd on neil võimalus vanas lennukiangaaris nautida häid treeningtingimusi, vahendas "Aktuaalne kaamera"

Tartu Kalevi Jalgpalliakadeemia rajatud sisehallil on kolm väiksemat ja üks suur kunstmuru väljak. Viimase mõõdud on 25 korda 30 meetrit.

Akadeemia tegevjuhi Kalmar Kaasiku sõnul oli vajadus sisehalli järele suur.

"Treeningkohtade puudus on talvel väga suur. Suvel meil on väljakuid, mida veel enam-vähem jagub, et lapsed saavad treeninguid teha, aga talvekuudel, kui praegu mõeldes sellele talvele väljas, siis on kõik väljakud Tartus jääs ja lumised ja see ei ole kindlasti hea," selgitas Kaasik.

Uue sisehalli hüvesid käib isegi kasutamas kõrgliiga klubi Tartu Tammeka. Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik ütles aga, et uus jalgpallihall sobib oma väiksuse tõttu vaid spetsiifilisteks treeninguteks ja et Lõuna-Eesti vajab täismõõdus sisehalli.

"Tervel Lõuna-Eestil oleks vaja. Kui me võtame võrdluseks Tallinna, kus on juba statsionaarne jalgpallihall ja ka mõned kupliga, siis kindlasti selleks, et meie noored ja praegused tipud saaksid võrdsetel tingimustel treenida, on see hädavajalik, aga selles suunas on positiivsed käigud olemas," rääkis Tiirik.

Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul on lähitulevikus plaanis Tartusse rajada kaks täismõõtmelist jalgpallihalli.

"Ma ei saa öelda välja täpset kuupäeva, aga ma julgeksin öelda, et läbirääkimised on sellises faasis, kus nad on nii-öelda käega katsutavas kauguses. See ei ole mingisugune, et võib-olla - need on ikka asjad, millest saab rääkida kindlas kõneviisis. Ma arvan, et see on kahe-kolme aasta teema pigem," rääkis Pohlak.

Tõenäoliselt rajatakse üks täismõõdus statsionaarne jalgpallihall Annelinna.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: