Teeneka treeneri soovitus noortele: lugege Kanteri raamatut

Foto: ERR

Pärnu spordikooli kergejõustikuhallis avati laupäeval 11. Karel Leetsari mälestusvõistlused, kus saadeti ühtlasi ka pensionile 53 aastat treeneriametit pidanud Ando Palginõmm.

Palginõmm on töötanud spordikoolis alates 1965. aastast ja on saanud Pärnu linna vapimärgi, Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning veel hulga tunnustusi.

Tema käe alt said tuule tiibadesse olümpiavõitja Gerd Kanter, olümpiamängudel võistelnud maratoonar Roman Fosti, 400 meetri tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor, odaviske varasem Eesti rekordinaine Moonika Aava ning naiste kõrgushüppes Eesti kõigi aegade teise tulemuse omanik Eleriin Haas, suveuniversiaadil teatejooksus pronksi võitnud Martin Vihmann, noorte maailmameister mitmevõistluses Rene Oruman ja paljud teised.

"Nad on kõik mulle üle poole sajandi väga palju rõõmu teinud," kiitis Palginõmm endiseid õpilasi. "Täna sain ma jälle väga suure emotsiooni osaliseks, kui mu esimesed õpilased, kes olid otsapidi Eesti koondises, tulid viiekesi mind õnnitlema."

Mis oleks Palginõmme soovitus noortele? Kas leidub edu valem? "Üldist valemit ei ole. Iga mees peab ise tahtma ja saama. Kes tahab aga mingit õpikut vaadata, siis lugegu Gerd Kanteri raamatut. Põhiline on tahtmine, tahtmine minna kasvõi läbi halli kivi. Eesmärk silme ees, minnes sinna kasvõi roomates, siis kunagi jõuab sinna pärale. Töö ei peta," vastas teenekas treener.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: