Spengleri karikaturniiri finaalis kohtuvad Kanada ja KalPa ({{commentsTotal}})

{{1546155480000 | amCalendar}}
Spengleri karikaturniir - Kanada meeskond
Spengleri karikaturniir - Kanada meeskond Autor/allikas: Imago/Scanpix

Šveitsis Davosis toimub traditsiooniline jäähoki Spengleri karikaturniir, kus poolfinaalist pääsesid edasi Kanada ja Soome meeskond KalPa.

Esimeses poolfinaalis sai Kanada jagu Saksamaa klubist Thomas Sabo Ice Tigers tulemusega 4:2. Juba avakolmandiku järel läks Kanada 3:0 juhtima, kui täpsed olid Cory Emmerton ja kahel korral Zach Boychuk. Teise mänguaja algul kasvatas edu neljale punktile Chris DiDomenico täpne vise. Vastaste eest olid täpsed seejärel Daniel Weiss ja Brandon Buck.

Kanada läbis oma alagrupi täiseduga, alistades Šveitsi meeskonna HC Davose 2:1 ja Ice Tigersi 6:2, pääsedes nõnda otse poolfinaali. Alagrupis kolmandaks jäänud Ice Tigers alistas veerandfinaalis Vene klubi Magnitogorski Metallurgi 3:1.

Teises poolfinaalis alistas Soome meeskond KalPa tulemusega 2:1 Šveitsi võistkonna HC Davos. KalPa läks kohtumist juhtima juba kolmandal mänguminutil Kim Nousiaineni täpsest viskest. Kui teine mänguaeg möödus väravateta, siis kolmanda alguses viigistas seisu Yannick Frehner. KalPa võidu vormistas 11. minutil Jaakko Rissanen.

KalPa alistas oma alagrupis Tšehhi klubi Trineci 3:1 ning oli lisaajal parem Magnitogorskist 1:0. Davos alistas veerandfinaalis Trineci 3:1, tagades sellega poolfinaalpääsme.

Spengleri karikaturniiri finaal peetakse esmaspäeval. Ka selle kohtumise otseülekanne, algusega kell 13.10, on jälgitav ERR-i spordiportaali ja ETV+ vahendusel.

Spengleri karikas on ajalooline jäähokiturniir, mida peetakse alatest 1923. aastast ja kuhu pääsetakse kutse alusel. Viimasel kolmel aastal on turniiri võitnud Kanada, kes on olnud ka võistluse läbi aegade edukaim meeskond, olles kokku triumfeerinud 15 korral.

Toimetaja: ERR Sport