Soomlased suutsid pea 100-aastase ajalooga hokiturniiri esmakordselt võita ({{commentsTotal}})

{{1546245480000 | amCalendar}}
KalPa
KalPa Autor/allikas: AP/Scanpix

Šveitsis toimuva rahvusvahelise Spengleri karikaturniiri võitis esmakordselt Soome klubi KalPa, kes alistas esikohamängus viimased kolm aastat triumfeerinud Team Canada karistusvisete järel 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0).

Pärast väravateta esimest ja teist kolmandikku asusid kanadalased juhtima, kui kolmanda perioodi kuuendal minutil tabas NHL-is pea 800 kohtumist pidanud Daniel Winnik. KalPa suutis siiski kaotust vältida. Kaheksa ja pool minutit enne lõppu viigistas 20-aastane Eetu Luostarinen.

Kuna lisaaeg lahendust ei toonud, tuli appi võtta karistusvisked. Need võitis skooriga 3:2 KalPa, kusjuures enne Jaakko Rissaneni otsustavat tabamust olid mõlema meeskonna peale koguni üheksa mängijat eksinud.

Soomlased pole varem 1923. aastast toimuvat turniiri võitnud. Kõige lähemale jõudis 1975. aastal soomlaste koondis, kes aga pidi esikohamängus tunnistama Tšehhoslovakkia olümpiakoondise üleolekut.

Toimetaja: ERR Sport