Esimene Eesti naissportlane tegi parajõutõstmise EM-il ajalugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jelena Pipper koos treener Maksim Ignatenkoga peale võistlust soojendusalal
Jelena Pipper koos treener Maksim Ignatenkoga peale võistlust soojendusalal Autor/allikas: Erakogu

Eesti parajõutõstja Jelena Pipper saavutas nädalavahetusel Euroopa lahtistel meistrivõistlustel isikliku eesmärgi - ta sai kirja rahvusvahelise klassi ning sooritas rinnalt surumise puhtalt ja tehniliselt õigesti.

Eesti parajõutõstja Pipper sai Prantsusmaal Berck-Sur-Mer'is toimuval EM-il kaalukategoorias kuni 67 kg kvalifikatsioonis kirja seitsmenda tulemuse ning surus 40 kg. Kuigi kodustel treeningutel ja võistlustel on Pipper suutnud jõuda ka 50 kilogrammini ja tema parajõutõstmise võistluste rekord on 47,5 kg, siis on para-atleetide tehnika ja selle hindamisreeglid EM-il mitu korda karmimad kui tavavõistlustel.

"Tavavõistlustel on kergem suruda, sest seal ei ole nii karmi žüriid ja võistlusreglementi. Keha algasend pingil, pea asend, sild ja hingamise rütm, jalgade asend ja kaldenurgad, sidumise tehnika - iga nüanss on oluline ja seda hinnatakse. Tehnika peab olema ülipuhas," kirjeldas Pipper võistluste ülirangeid reegleid.

Ta lisas, et kogu võistluste reeglistiku kadalipu läbimine koos õige dokumentatsiooni, kaalumise ja riietumisega on uus kogemus, millest on palju õppida nii atleedil endal kui ka treener Maksim Ignatenkol. "Oleme siin tohutult tehnika osas juurde õppinud ning kinnistame seda edaspidi treeningutel Eestis. Mul on hea meel, et täitsime oma eesmärgi, sain klassifitseeritud ja tulemuse kirja ning jätkame tööd. Nagu treenergi mulle ütles, et jõudu sul on ja sa suudad tõsta ka 60 kg," sõnas Pipper kokkuvõtteks.

Berck-Sur-Mer 2018 on oluline samm kõigile parajõutõstjatele, kes loodavad kvalifitseeruda Tokyo 2020 paraolümpiamängudele. EM-ist võtsid osa nii paraolümpiavõitjad kui -maailmameistrid.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: