Kontaveit Stuttgardi turniiri poolfinaalis Pliškova vastu ei saanud ({{commentsTotal}})

{{1524891120000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: imago sportfotodienst / scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Saksamaal Stuttgardis peetava WTA tenniseturniiri poolfinaalis maailma kuuendale reketile tšehhitar Karolina Pliškovale 4:6, 2:6.

Tasavägiselt alanud esimeses setis asus esmalt juhtima eestlanna, kuid Pliškova viigistas teises geimis. Sama muster jätkus ka järgnenud seitsmes geimis, kuni Pliškova üheksandas geimis esimest korda eduseisu haaras. Murdepallini jõudnud Pliškova realiseeris selle esimese korraga ning kümnendas geimis punktigi loovutamata võidutsenud tšehhitar võitis avaseti 6:4.

Ka teine sett algas Kontaveidi geimivõiduga, aga viigistanud maailma kuues reket haaras kolmandas geimis eduseisu ning läks teist setti kohe ka 3:1 juhtima. Eesti esireket suutis küll viiendas geimis enda servi hoida ja vähendas kaotusseisu ühele, aga võimsa serviga Pliškova võitis kaks järgnenud geimi kindlalt. Otsustavas geimis ei loovutanud tšehhitar Kontaveidile punktigi, võites seti 6:2.

Pliškova lõi tund ja viis minutit kestnud matšis kuus ässa Kontaveidi ühe vastu. Eesti esireket tegi koguni viis topeltviga, tšehhitar ühe.

Stuttgardi WTA tenniseturniiri finaalis kohtub Karolina Pliškova ameeriklanna Coco Vandeweghe'iga (WTA 16.), kes alistas teises poolfinaalis prantslanna Caroline Garcia (WTA 7.) 6:4, 6:2.