Kontaveit jõudis Stuttgardi turniiril poolfinaali ({{commentsTotal}})

{{1524846720000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) jõudis Saksamaal Stuttgardis peetaval 816 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA tenniseturniiril poolfinaali, alistades veerandfinaalis 7:5, 6:7 (6), 6:4 venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 27.).

Avasetis murdis Kontaveit 2:2 seisul Pavljutšenkova servi ja läks seejärel mängu 4:2 juhtima. 5:3 eduseisult kaotas Kontaveit aga kaks geimi järjest ja venelanna viigistas seisu. Sarnaselt Kontaveidile lõpetas aga Pavljutšenkova enda servigeimi topeltveaga ja eestlanna võitis teist korda venelanna pallingugeimi. Uuesti Kontaveit enda servil enam ei eksinud, võites seti 50 minutiga 7:5.

Teine sett kulges tasavägiselt kuni kuuenda geimini, kui Pavljutšenkoval õnnestus Kontaveidi serv murda ja 4:2 ette minna. Järgmises geimis realiseeris Kontaveit kolmanda murdepalli ja võitis Pavljutšenkova pallingugeimi ning hoidis seejärel servi, viigistades seisu 4:4-le. 5:4 eduseisul oli Pavljutšenkoval Kontaveidi servil kaks murdepalli, mille eestlanna neutraliseeris. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit jäi 0:2, 1:3 ja 4:6 kaotusseisu, kuid viigistas 6:6-le. Järgmise settpalli suutis aga Pavljutšenkova realiseerida, võites seega seti 7:6.

Otsustavas setis läks Kontaveit 3:1 juhtima, kuid siis järgnesid vastastikused servimurded. Seisul 5:3 algas tõeline närvidemäng – Kontaveidil oli enda servil kolm matšpalli, kuid venelanna realiseeris viienda murdevõimaluse ja vähendas kaotusseisu 4:5-le. Mäng jätkus aga sarnase stsenaariumi järgi – Kontaveit murdis taas Pavljutšenkova servi ja jõudis poolfinaali.

"Kogu matš oli väga tasavägine, olen äärmiselt õnnelik, et jõudsin siin esimest korda poolfinaali," ütles Kontaveit mängujärgses intervjuus. "Mul on nii hea meel, et jälle hästi mängin ja võite saan."

Kohtumine kestis kaks tundi ja 55 minutit. Kontaveit servis neli ässa ja tegi kuus topeltviga, Pavljutšenkova vastavad näitajad olid kaks ja seitse. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 137 ja Pavljutšenkova 126. Murdepalle realiseeris eestlanna 50-protsendiliselt (8/16) ja Pavljutšenkova 40-protsendiliselt (6/15).

Poolfinaalis läheb Kontaveit vastamisi 4. asetatud lätlanna Jelena Ostapenko ja 5. paigutatud tšehhitari Karolina Pliškova vahelise kohtumise võitjaga.

Enne mängu:

Sarnaselt Kontaveidile pääses ka Pavljutšenkova veerandfinaali loobumisvõiduga – Kontaveit sai 6:0, 2:0 eduseisul loobumisvõidu vigastusega kimpus olnud endiselt maailma esireketilt Angelique Kerberilt (WTA 12.), Pavljutšenkova võitis maailma kolmanda reketi Garbine Muguruza vastu avaseti 7:5 ning seejärel loobus hispaanlanna edasisest mängimisest.

Varem on Kontaveit ja Pavljutšenkova omavahel mänginud kahel korral ja mõlemal tasavägistest matšidest kirjas üks võit – mullusel Indian Wellsi turniiril jäi 6:4, 6:4 peale Pavljutšenkova, 2015. aasta US Openil aga võitis Kontaveit 7:5, 6:4.

22-aastase Kontaveidi ja 26-aastase Pavljutšenkova veerandfinaalkohtumine peetakse Stuttgardis reede õhtul algusega mitte varem kui 19.30 Eesti aja järgi.