Puhta töö teinud Golden Knights tagas play-off'ides esimesena edasipääsu ({{commentsTotal}})

Las Vegas Golden Knightsi mängijad edasipääsu tähistamas.
Las Vegas Golden Knightsi mängijad edasipääsu tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel alistas Vegas Golden Knights võõrsil Los Angeles Kingsi 1:0, võites nelja võiduni peetava seeria 4:0 ja tagades edasipääsu järgmisesse ringi.

Kohtumise ainus värav sündis teisel kolmandikul, kui Reilly Smithi söödust oli resultatiivne Brayden McNabb. Las Vegase klubi eest hiilgas väravavaht Marc-Andre Fleury, kes tegi 31 tõrjet ja hoidis sellega karjääri jooksul 12. korda play-off'ides värava puhtana.

Ühtlasi on tegemist esimese korraga jäähokiliiga NHL ajaloos, mil liiga uustulnuk on enda esimesel hooajal play-off'ide avaringist kaotuseta edasi jõuab.

Olulise võidu teenis ka kahe esimese mängu järel 0:2 kaotusseisu jäänud Washington Capitals, alistades võõrsil Columbus Blue Jacketsi lisaajal 3:2. Washingtoni võiduvärava lõi Lars Eller minut enne kohtumise lõppu, kasutades ära Brett Connolly antud söödu.

Columbus – Washington 2:3
Columbus juhib seeriat 2:1.
Minnesota – Winnipeg 0:2.
Winnipeg juhib seeriat 3:1.
Los Angeles – Las Vegas 0:1.
Las Vegas võitis seeria 4:0.